“MERA İYİLEŞTİRME VE YÖNETİMİ PROJESİ” İBRİBEY MAHALLESİNDE DEVAM ETTİ

130 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından uygulanmakta olan “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında yapılan gübre dağıtımı ve atımı çalışması, İbribey Mahallesinde devam etti.

 “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında yapılan gübre dağıtımı ve atımı çalışmasına; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan, İbribey Mahalle Muhtarı Salih Güler ve İbribey Mahallesindeki üreticiler katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından vasıf kaybedip yeterli düzeyde verim alınamayan meraları tekrar en yüksek verim alınabilecek hale getirmek amacıyla 2015 yılında başlatılan “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında, bugüne dek yaklaşık 100 bin dekar mera ıslahı gerçekleştirildi. 2019 yılında da devam eden proje ile toplam 6 bin 750 dekar mera ıslah edilecek.  Böylece hayvancılıkla uğraşan üreticilerimiz, kaliteli kaba yem ihtiyaçlarının önemli bir kısmını çayır ve meralardan karşılamış olacak.

Proje kapsamında İbribey Mahallesine 16000 kg gübre dağıtımı ve atımı gerçekleştirilmiştir. Denildi. (Nurdan Yavuzcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top