MEVCUT BAŞKAN GÜVEN TAZELEDİ, AYÇİÇEĞİ ÜRETİCİSİ, YENİDEN “CEM ÖZKAN” DEDİ

215 okunma

Kuruluş yıllarından günümüze kadar hızlı ve istikrarlı bir gelişme gösteren Trakya Birlik`in, Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgelerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan 48 Kooperatifinin içinde en fazla üyesi bulunan S. S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifinin 2017 / 2018 Olağan Genel Kurulunda Cem Özkan yeniden Başkan seçildi.

“GENEL KURULUMUZA HOŞ GELDİNİZ”

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Malkara Yağlı Tohumlar Başkanı Cem Özkan konuşmasında, “ Sayın divan, Sayın Malkara ve misafir belediye başkanlarım, saygı değer muhtarlarımız, misafirimiz olan değerli yağlı tohumlar başkanlarımız ve çeşitli çiftçi kuruluşlarının değerli temsilcileri, genel kurulumuza eşlik eden ilçemiz ve komşu il ve ilçelerin siyasi partilerinin kıymetli temsilcileri, saygıdeğer basın emekçileri ve alın teriyle toprağa can veren siz değerli üreticilerimiz; ürünümüzün, emeğimizin, alın terimizin birlik olarak çoğaldığı, gücünü sizlerden alan,  bizleri aynı çatı altında buluşturan, 48 kooperatifin meydana getirdiği Trakya Birliğin en büyük kooperatifi olan Malkara Yağlı Tohumlar Kooperatifinin genel kuruluna hoş geldiniz.” Dedi.

“BEN VE EKİBİME DESTEK VERDİĞİNİZ İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Cem Özkan Konuşmasına şöyle devam etti. “Sözlerime başlamadan önce, kooperatifimizin kuruluşundan günümüze bu kurum adına tek bir ayçiçeği döken üreticimizden, tek bir çivi çakan yöneticimize kadar herkese teşekkür etmek istiyorum. Aramızda bulunanlara başarı, sağlık ve huzur, aramızdan ayrılanlara ise Allahtan rahmet diliyorum. Bugün ayçiçeği üreticileri olarak en büyük kuruluşumuz olan Trakya Birlik bünyesinde toplanmış bulunmaktayız. Bugün buraya tek yürek olup, birlik olup geldiğiniz, ben ve ekibime destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim. 2014 yılında bizi bu göreve layık gördüğünüz günden itibaren en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Bende bir üretici olarak, çiftçimizin sorunlarını el birliği ile değerlendirip hep beraber hareket ettik. Uzaktan uzağa değil, seçimden seçime değil; üreticimizin zora düştüğü mazotunda, tohumunda, gübresinde, tarlada ürününün üzerine düşen dolusunda ayazında her zaman yanında olmaya gayret gösterdik.”

“HİZMETLERİMİZ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA ARTARAK DEVAM EDECEKTİR
Göreve geldiğimizden bugüne hiç bir üyemizi siyasi görüş adı altında ayrıştırmadık. Üyelerimizin ihtiyaçlarını kendimize öncelik olarak belirleyerek şeffaf ve adil bir yönetim sergiledik. Bu süreç içerisinde kooperatifimizin güçlenmesi ve üreticimize yakışır duruma gelmesi adına çeşitli yatırımlarımız oldu. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Malkara merkez alım yerine yeni kantar alımı yapılıp, yeni kantar binası yapıldı., Kantar binasının etrafına saha betonu atıldı., İdare binasına baştan aşağı tadilat yapıldı., İdare binasının önündeki çevre duvarı tekrardan yapıldı.,

Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek adına kooperatifimize bir adet kamyonet kazandırdık. Hizmetlerimiz önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecektir. Aynı zamanda çiftçisinden memuruna, sanayicisinden işçisine kadar ayrım gözetmeksizin destek veren, köy yollarının bakım onarımı, tarla yollarının açılması, alım merkezlerimizdeki siloların ve yollarının bakım onarım çalışmaları, hasat zamanı yağlı tohumlar ve TMO alım yerlerinde üreticimize yaptığı ikramlar ve buna benzer birçok destek ile köylümüzün, üreticimizin her zaman yanında olduğunu bizlere gösteren genç ve dinamik belediye başkanımız sayın Ulaş Yurdakul’a üreticilerimizin huzurunda ve sizler adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

“BUGÜNDEN İTİBAREN BEN VE EKİBİM BİR YOLA ÇIKIYORUZ. BU YOL EDİRNE YOLUDUR”

Kıymetli üreticilerimiz sizlere emeğinizin, alın terinizin, gözünüz gibi baktığınız ürününüzün hakkını koruyacağımız, bu davada beraber olacağımız ekip arkadaşlarımı tanıtmak istiyorum; Değerli üreticilerimiz, abilerim, arkadaşlarım, dostlarım. Bugünden itibaren ben ve ekibim bir yola çıkıyoruz. Bu yol Edirne yoludur, bu yol üreticimizin sorunlarını en üst mercide dile getireceğimiz yoldur. Bu yol yıllardan beri en büyük kooperatif olmamıza rağmen hizmet alımında en geride kalmış Malkaralı üreticimizin makûs talihini değiştirecek yoldur. Üreticimiz ile bu yolun sadece başında değil her bir adımında beraber hareket edeceğiz. Çünkü bizler bu yolun taşlarını üreticimizle kol kola, bin bir emekle birlik içerisinde dizdik ve bu yolda yine üreticimizle kol kola yürüyeceğiz.”

“SAĞ OLUN VAR OLUN”
Sizler bugün bu genel kurulda emeğinizle, alın terinizle, gücünüzle bizi güçlü kıldınız. Bende sizlerin hakkını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her yerde, her mercide ve her zaman savunacağıma huzurunuzda söz veriyorum. Hepinizi en içten dileklerimle saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sağ olun var olun.” Dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Kapalı Spor Salonunda yapılan genel kurulda Divan Başkanlığını Cemal Birinci, Katip üyelikleri ise Erkan Yalçın ile Ömer Dede yaptı. Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve müteakiben İstiklal Marşımızın topluca okunmasının ardından gündemdeki maddeler tek tek görüşülerek ve oylanarak karara bağlandı.        

Mevcut Başkan Cem Özkan’ın tek liste ile girdiği seçimlerde 273 oy kullanıldı. Geçerli 271 oyu alan Cem Özkan başkan seçilirken yönetim kurulu ve üst birlik temsilcileri şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU:

“Cem Özkan, Mustafa Özmen, Salih Ceylan, İlhan Özsoy, Ersan Tepe, Necmi Albayrak”

YAĞLI TOHUMLAR KOOPERATİFİ ÜST BİRLİK TEMSİLCİLERİ: 

“Cem Özkan – Özgen Doru - Hüseyin Kalın - Ömer Dede - Ercan Dağ – Mustafa Egi - Hüseyin Öztürk - Engin Demir - Vedat Şenol - Mustafa Özer - Erkan Sivrikaya - Bülent Yılmaz - İbrahim Yaman - İbrahim Çakmak - Hikmet Alcan – Turhan Ürpek - Sefer Özer - Ercan Sarıtay - Sebati Çavuş - Erkan Yalçın - Muammer Yavuzcan” 

Bizde gerçekleşen genel kurulda güven tazeleyip S. S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim kurulu başkanlığına seçilen Cem Özkan ve ekibini tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dileriz. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top