MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK YAPILACAK PROJELERİ MALKARA’DA TEK TEK ANLATTI

444 okunma

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un STK ziyaretleri gerçekleştirdiler.

Ziyaretlerde; Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, CHP Malkara İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Malkara Kıraathaneciler, Kahveciler ve Büfeciler Esnaf Odası, S.S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Malkara Küçük Sanayi Sitesi başkan ve yöneticilerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, kurumların çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretlerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim bildirgesinde yer alan çözüm önerileri hakkında bilgiler veren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, iktidara geldiklerinde pek çok alanda hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

ESNAFIN KİRA STOPAJI KALKACAK, ASGARİ ÜCRETE KADAR OLAN GELİRİNDEN VERGİ ALINMAYACAK

Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda CHP’nin esnafa yönelik vaatlerini anlatan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak; “Esnafın uygulanan yanlış politikalarla bugün içinde olduğu durum ortada. Emekliden, çiftçiden, işçiden, esnaftan yani vatandaştan yana CHP iktidarında, gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacağız. Esnafımızı rahatlatacak bir diğer önemli adımımız ise esnafın kira stopajını kaldırmak olacak. Tüm bunlardan öte, sağlayacağımız güven ve uygulayacağımız politikalarla ekonominin üstündeki kara bulutları dağıtacağız. Vatandaşımız artık yarın bir gün işten atılır mıyım, borcumu ödeyebilir miyim korkusu taşımayacak. Geliri artan, güven duyan vatandaşlarımız gidip esnaftan gönül rahatlığıyla alışverişini yapacaklar.” dedi.

VATANDAŞIN BORCUNU DEVLET SATIN ALACAK, FAİZLERİ SİLİNECEK

Malkara Kıraathaneciler, Kahveciler ve Büfeciler Esnaf Odası’nı da ziyareti esnasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak yaptığı açıklamada; “Türkiye’de her kesimden vatandaşın ciddi sıkıntı içinde olduğunu biliyoruz. CHP iktidara geldiğinde borç yükü altındaki vatandaşlarımızı rahatlatmak için CHP’nin Seçim Beyannamesi’ni açıkladığı tarih olan 26 Mayıs 2018 tarihi itibariyle bankalarda ve varlık yönetim şirketlerinde takibe düşmüş, kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarını risk esasına göre satın alacağız. Satın aldığımız borçların faizlerini, vergi, resim, harç, dosya parası, kapak ücreti gibi tüm mali yükümlülüklerini silerek sadece anaparayı uzun vadeye yayarak tahsil edeceğiz. Emekli vatandaşlarımıza Ramazan ve Kurban Bayramı’nda birer maaş ikramiye sözümüz hala geçerli.” dedi.

TARIMDA İTHALAT BAĞIMLILIĞINA SON VERECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak S.S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi ziyaretinde; “Türkiye’nin tarımda ithalat bağımlılığını sona erdirecek politikaların önemli ayaklarının girdi maliyetini düşüreceğiz ve üreticimizi destekleyeceğiz. Bu çerçevede CHP göreve geldiğinde ayçiçeği ve mısır başta olmak üzere, yağlı tohumların üretimine yönelik orta ve uzun vadeli politikalarla üreticiyi destekleyeceğiz. Tarımda ithalat bağımlılığını sona erdireceğiz. Tarım ve sanayi ilişkisinin daha da güçlendirilmesi gerekiyor. Alternatif yağlı tohum ekimini de özendirerek, tağşişi önleyerek, bitkisel yağ sektörünün büyümesine katkı sunacağız.” ifadelerini kullandı.

SORUNLARI TESPİT ETTİK, ÇÖZÜMLERİMİZ HAZIR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak Malkara Küçük Sanayi Sitesi’ndeki ziyaretinde; “CHP’nin üretimin her alanıyla ilgili özel projeler hazırlayıp, sorunların ve çözüm yolları belirliyoruz. CHP iktidarında finansman, pazara erişim, AR-GE ve tasarımın geliştirilmesi, üretim ve girdi maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla, kamunun katkıda bulunduğu, Sosyal İşletme Yatırım Fonu kuracağız. KOBİ’lere ve sosyal işletmelere ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz, işletme kredisi vereceğiz. Ayrıca KOBİ’lerimizin KDV alacaklarını ivedilikle ödeyeceğiz. KOBİ'lerimizin borç sorununu çözmek ve takipten kurtarmak amacıyla bankacılık sektörü ile birlikte bir kurtarma planı hazırlayacağız.” dedi.

Malkara Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Malkara Kıraathaneciler, Kahveciler ve Büfeciler Esnaf Odası, S.S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Malkara Küçük Sanayi Sitesi başkanları ve yöneticileri gerçekleştirmiş oldukları ziyaretler için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler. (Murat Yayın)

 

 

 

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top