MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VEDA ETTİ

597 okunma

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 5 yılı aşkın bir süre İl Müdürlüğü yaptıktan sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanan Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Milli Eğitim Müdürlüğünün personelinin, eğitim uzmanları ve emekliye ayrılmış idarecilerin de katıldığı bir yemekle veda etti.

Öğretmenevindeki düzenlenen veda yemeğinde İşler, Tekirdağ’ da çalıştığı 5 yıl boyunca son derece uyumlu bir yönetim ekibi ve her biri birbirinden değerli bütün diğer çalışanlarıyla verimli bir çalışma sergilediklerini, her birinden ayrı ayrı memnun ve razı olduklarını, kendilerinin de ondan razı olmasını umduğunu belirterek karşılıklı helalleşme arzusunu belirtti.

Bir veda mesajı da yayınlayan İşler, “5 yılı aşkın bir süredir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım İlimizden Bakanlığımızın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanlığına görevlendirilmem dolayısıyla ayrılmaktayım. Gerek aldığım devlet terbiyesi ve gerekse ailemiz ve muhitimizden devşirdiğimiz değerlerimiz icabı bu güne kadar şahsıma tevdi edilen her vazifeyi aşkla yapmaya, mesai mefhumu düşünmeksizin bütün birikim ve istidadımla yürüttüğüm vazifenin hakkını vermeye çalıştım. Üşenmeden, gücenmeden işleri bir adım öteye taşımanın gayreti içinde oldum. Bunu yaparken de başta ailemin olmak üzere, devlet büyüklerimizin, amirlerimin ve nihayet mesai arkadaşlarımın katkısı ve teşvikini asla unutamam. Bundan dolayı kendilerine müteşekkirim. Devlet görevinde takdir edilen vazifelere rıza esastır. Elbette bu takdir de ilahi takdirin üstünde değildir. Yani bu aynı zamanda bir ilahi takdirdir. Bunun gereği olarak bir yerden başka bir yere, bir görevden başka bir göreve gitmekteyim. Bu bir nöbet değişimidir. Büyüklerimizin takdiri böyle ve bize düşen bu takdire rıza göstermektir. Bu nedenle buradan ayrılırken, beşeriyetin gereği veya görevin icabı olanlar hariç; kimseyi nefsim için kırmamış olduğumu umarım. Bu anlamda inşallah üzerime bir hak doğmaz. Kimsenin üzerinde de bir hakkımın kalmadığını kabul ederim. Meslek hayatımın 5 yılını yaşadığım Tekirdağ’ dan ayrılırken, güzel duygular, iyi hatıralarla ayrılıyorum. Yöneticisinden, öğrencisine kadar eğitimin tüm paydaşlarıyla verimli bir zaman geçirdiğimizi düşünüyorum. Öğrenci velisinden çarşıdaki esnafa kadar herkes ve her kesimle sevgi ve saygı içindeki ilişki ve iletişimi de içtenlikle hatırlayacağım. Elbette sevdiğiniz ve sevildiğinizi umduğunuz yerlerden ayrılıklarda burukluk hissedersiniz. Ancak yeni bir göreve ve görev yerine gidişte de farklı bir heyecanı yaşamak da doğaldır. Bu duygularla Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ayrılırken geri de kalan herkese içtenlikle veda ediyor, bundan sonra da eğitim-öğretim hizmetlerinin yeni İl Milli Eğitim Müdürünün liderliğinde daha öteye taşınacağı inancımı samimiyetle paylaşmak istiyorum. Baştan beri ilgi ve desteklerini esirgemeyen Bakanıma, Müsteşarıma, Genel Müdürüme ve tüm mesai arkadaşlarıma minnettarım. Haklarını helal etmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 Yemekli veda toplantısı biraz buruk, biraz neşeli, bir atmosfer içinde sona erdi. (Serdar İşcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top