MİLLİ JUDOCU TEKİRDAĞ’IN GURURU OLDU

109 okunma

Antalya’da gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası’nda 81 kg’da altın madalya kazanarak Judo A Milli takımına seçilen Tekirdağlı Judocularından Milli Judocu Muhammed Mustafa Koç sezon hazırlıklarına A Milli takım ile ilk olarak Erzurum’da yükseklik kampı ile başladı.

Japonya’nın başkenti Tokyo ‘da kondisyon ve dayanıklılık antrenmanları ile sezona devam ediyor. A Milli takım kafilesi 15 kişilik kadrosu ile 26 Ocak-23 Şubat tarihlerinde yaklaşık bir ay kalarak Tokyo’da hazırlıklarına devam edecek.

“TEKİRDAĞ JUDOSU OLARAK EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ DÜNYA ÇAPINDA SPORCULAR YETİŞTİRMEKTİR”

Milli sporcu Koç için duygu ve düşüncelerini paylaşan Judo Antrenörü Nelda Şilli: “Mustafa için bu sene gençler kategorisinde Avrupa ve Dünya şampiyonalarını hedef olarak koyduk. Elbette en önemli hedefimiz olimpiyatlar ve bu kamplar 2020 olimpiyat oyunları hedefimiz için önemli adımlardır. Tekirdağ Judosu olarak en önemli görevimiz dünya çapında sporcular yetiştirmektir” şeklinde sözlerini ifade etti.

“BAŞARILAR DİLİYORUZ”

Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada: “İlimizin ve ülkemizin gururu Milli Judocumuz M. Mustafa Koç’a ve üzerinde emeği geçen Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Nelda Şilli’ye başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top