MOBİL SAĞLIK ARACI OKULLARDA EĞİTİME BAŞLADI

660 okunma

Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ iline 4 adet olarak teslim edilen Sağlık araçlarından Malkara Toplum Sağlığı Merkezine teslim edilen Mobil Sağlık Aracı okullarda sağlık eğitimlerine başladı.

 

 

İlk eğitimin Malkara Şair Nevi İlkokulu öğrencilerine verildiğini belirten Mobil Sağlık Aracı sorumlusu Sağlık Memuru Emre Tuna haftada bir gün Şarköy, bir gün Hayrabolu diğer üç günde Malkara ve mahallelerinde olmak üzere hizmet vereceklerini belirterek " Mobil sağlık aracımızda öğrencilerimize yönelik ağız ve diş sağlığı, kişisel hijyen, aşı ve aşı türleri, Kene ve Kırım Kongo Kanamalı Hastalığı dengeli beslenme hakkında bilgiler veriyoruz. Malkara Mahallelerimizde de vatandaşlarımıza her türlü sağlık konularında bilgilendirmelerde bulunacağız." dedi.

Mobil Sağlık Aracı ile eğitimlerin öğrencilerin ayağına geldiğini, öğrencilerin ilk olmasına rağmen büyük ilgi göstererek verilen bilgileri dikkatlice dinlediklerini belirten Okul Müdürü Mustafa Öz “ Sağlık Bakanlığımızın Mobil Sağlık Araçlarının verdiği eğitimler için teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz açısından çok yararlı oldu. “dedi.

Şair Nevi İlkokulu öğrencileri guruplar halinde Mobil Sağlık aracından gün boyunca eğitim aldı. (Alper Eral)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top