MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU “KARİYER GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

219 okunma

Malkara Mustafa Uysal Ortaokulu’nda “Kariyer Günleri” etkinliği yapıldı.

“Kariyer Günleri” etkinliğine; İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, Cumhuriyet Savcısı Ufuk Top ve Hüseyin Demir, Hakim Niyazi Öncü, Aile Hekimi Tevfik Pişkin, Hemşire Ülker Özkaya, Fizyoterapist Melike Demir, Veteriner Hekim Onur Asrican, Maden Yüksek Mühendisi Soner Akın ve Jeoloji Mühendisi Hilal Akın katıldı.

Mustafa Uysal Ortaokulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“FARKLI MESLEK GRUPLARINDAN ALANINDA BAŞARILI KİŞİLERİ AĞIRLADIK”

“Öğrencilerimizin sağlıklı hedefler belirleyebilmesi, meslekleri; eğitim aşaması, çalışma koşulları bakımından daha iyi tanıması, mesleklere dair sorularına cevap bulmaları amacıyla düzenlediğimiz ‘Kariyer Günleri’nde farklı meslek gruplarından alanında başarılı kişileri ağırladık.”

Mustafa Uysal Ortaokulu tarafından yapılan açıklama şöyle devam etti:

“ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN AYIRMIŞ OLDUKLARI ZAMAN İÇİN TÜM MİSAFİRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

“Kariyer psikologlarına göre ilköğretimin ikinci kademesinde bulunan çocuklar hangi mesleği seçeceklerine karar vermek zorunda değildirler. Ancak çocukların ilerde kendilerine uygun bir mesleği yapabilmeleri için bu dönemde kazanmaları gereken bazı davranışlar vardır: Çalışmanın önemini anlamak, meslekleri, iş dünyasını merak etmek ve araştırmak gibi kariyer gelişimiyle ilgili davranışlar bunların başında gelir. Misafirlerimiz, okulumuzu ziyaret ederek meslekleri hakkında öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar. Vermiş oldukları bilgiler ve öğrencilerimiz için ayırmış oldukları zaman için tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.”

Öğrenciler ve farklı meslek gruplarından alanında başarılı olan kişiler arasından düzenlenen etkinlik soru cevap kısmının ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top