MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ İL İKİNCİSİ OLDU

155 okunma

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve İl genelinde düzenlene “Okullar arası Spor Müsabakaları”nda Malkara Mustafa Uysal Ortaokulu öğrencileri il ikincisi oldu.

Tekirdağ’dan birçok okulun katıldı spor müsabakalarında Mustafa Uysal Ortaokulu öğrencileri büyük bir başarı elde ederek “Futsal Yıldız Kızlar” kategorisinde turnuvayı il ikincisi olarak tamamladı.

MALKARA TEMSİLCİSİ TURNUVA BOYUNCA GÖSTERMİŞ OLDUĞU BAŞARILI PERFORMANSINI FİNAL MAÇINA DA TAŞIDI

Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda oynan final maçında Mustafa Uysal Ortaokulu, Çorlu Mükerrem Ali Kayhan Ortaokulu ile karşı karşıya geldi. Malkara temsilcisi turnuva boyunca göstermiş olduğu başarılı performansını final maçına da taşıdı. Oyun disiplinini ve oyun üstünlüğünü elden bırakmayan Malkara temsilcisi final maçında yenilmesine rağmen büyük alkış topladı.

Her iki okul da Tekirdağ’ı temsilen “Türkiye Ortaokullar Arası Grup Maçları”na katılmaya hak kazandı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ VE BU SÜREÇTE ONLARIN HER ZAMAN YANINDA OLAN BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİMİZ BÜLENT YASA’YI TEBRİK EDİYORUZ”

Maç sonunda Mustafa Uysal Ortaokulu tarafından yapılan açıklamada şunlar dile getirildi:

“İl ikincisi olan öğrencilerimizi ve bu süreçte onların her zaman yanında olan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenimiz Bülent Yasa’yı tebrik ediyoruz. Okulumuzu Türkiye genelinde düzenlenen ‘Ortaokullar arası Okul Sporları Futsal Yıldız Kızlar’ müsabakalarında 113 takım içine girerek büyük bir başarı elde etti. Öğretmenimize ve öğrencilerimize oynanacak olan maçlarda başarılar diliyoruz.”

Final maçı sonrasında yapılan açıklamanın ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreni bitiminde öğretmenler ve öğrencileri hatıra fotoğrafı çektirdi ve final maçı organizasyonu sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top