NKÜ, MÜDÜRLER TOPLANTISI MALKARA’DA YAPILDI

717 okunma

Namık Kemal Üniversitesinin her ay gerçekleştirdiği MYO Müdürler toplantısı, Malkara Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Meslek Yüksek Okullarının Müdürleri, Malkara Meslek Yüksek Okulu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi.

    

MMYO Toplantı Salonu’nda düzenlenen Meslek Yüksek Okulları Müdürleri toplantısı saat 10.30’da başlarken, toplantıya, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Kurultay, ÇEMYO Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman, Çorlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Gümüş, Hayrabolu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Mirik, Malkara Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.Veli Sırım, Muratlı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Öksüz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Yüzübeyaz, Saray Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zeki Ünal Yümün, Şarköy Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Sıralı, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü  Doç. Dr. Ertuğrul Recep Erbay ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Salih Öztürk ve Raportör Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Doğan Demir katıldı.

   Prof. Dr. Şefik Kurultay Toplantı öncesinde yaptığı açıklamasında “ Yüksekokullarımızın Eğitim öğretim faaliyetleriyle alakalı genel bir değerlendirme amaçlı yapılan toplantılar, gerek eğitim öğretim plan ve programlarıyla alakalı değerlendirmeler gerekse birimlerimizin gerek akademik gerekse fiziksel mekanlarla ilgileri mevcut durumları eksikleri ve bunların giderilmesine yönelik ne gibi tedbirler alınacağı diğer yandan  önümüzdeki süreçte  yüksek öğretim kurumlarında sıklıkla konuşulacak olan eğitim kalitesinin arttırılması bütün üniversitelerde  eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik faaliyetler kapsamında  yüksek okullarımız bünyesinde ne gibi çalışmalar yapılacağı eğitim öğretim programlarının görüşülmesi  uygulamalı eğitime yönelik sektörle ne gibi işbirliklerinin yapılabileceği  öğrenci paketlerinin bünyesinde Çorlu Meslek Yüksek Okulu , Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu ve Mühendislik Fakültemiz  bünyesinde sektör tümleşik eğitim adı altında mevcut  olan  uygulamalarımızın yüksek öğretime iş birliği içerisinde eğitim öğretim çalışmalarının beraber yürütülmesi yani bir taraftan öğrenci eğitim öğretimini  alırken ilgili birimlerden aynı zamanda haftanın belli günleri kendi alanı ile ilgili   sektörlerde    bir nevi   staj  niteliğinde  çalışmalar yapılıyor ama bu bir staj değil  birebir uygulamalı eğitimde eğitim dönemi boyunca devam eden bir süreç buna tümleşik eğitim veya uygulamalı eğiti adını veriyoruz bu şekilde öğrenciler hayata  daha hazır bir şekilde yetişmiş oluyor teorik bilgilerini pratikle de eğitim öğretim hayatı içerisinde   pekiştirdikleri için daha başarılı oluyorlar bunu bütün birimlerimize yaygınlaştıracağız.” Dedi.

  Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Kurultay  “Yüksek okullarımız bizim açımızdan önemlidir. Üniversitemizin yüzde 60’sını yüksekokullarımızda okuyan öğrencilerimiz oluşturuyorlar. 2006 yılında kurulan üniversitemiz Trakya Üniversite’sinden devrolmuş yüksekokullarımız ile birlikte bu yükü çekmektedir. Eğitim ve öğretim alanında hepsinin birer deneyimleri tecrübeleri vardır. Yüksekokullarımız bulundukları ilçe merkezinde son derece önemli fonksiyonları yerine getiriyorlar. İlçeler bazında yüksekokulların konumu çok daha önemlidir. İlçe ile bütünleşebilmeleri, ilçenin ve ülkenin genel manada ihtiyaç duyduğu elamanların yetiştirme konusunda gayret sarf etmeleri bizi memnun ediyor.” Diyerek sözlerini noktaladı.

    Toplantı daha sonra Basın’a kapalı olarak devam etti.(Alper Eral)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top