NKÜ’DEN MALKARA TSO’YA ZİYARET

201 okunma

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı T.C Namık Kemal Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Hasan Selçuk Eti Malkara TSO’yu ziyaret etti.

Ziyarete; Malkara TSO Meclis Başkanı Nurdan Altay Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahir Yıldırım, İsmail Becerik, Barış Tanrıverdi, Mehmet Eskicioğlu, Tevfik Yamanoğlu ve Genel Sekreter Sinan Beşer katıldı.

Ziyaret kapsamında açıklama yapan Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin şunları ifade etti:

“BEKLENTİMİZ YEREL KALKINMAYA YÖNELİK PROJELER ÜRETİLMESİ”

“Akademik Danışman Projesi hem yerel kalkınmaya katkı sağlamak hem de üniversite-iş dünyası işbirliğini geliştirmek amacıyla TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun destekleriyle uzun yıllardır devam etmekte olup Malkara TSO olarak Akademisyenimizden beklentimiz yerel kalkınmaya yönelik proje üretmeleri, İlçemizin ekonomik ve sosyal durumu ile ilgili araştırma yapmaları, ilçemizin potansiyelinin kullanılması için odamızın AB hibe ve destekleme programlarına, kalkınma ajanslarına ve benzeri kuruluşlara yapacakları proje başvuruları için proje yazmaları ve takip etmeleridir.”

Malkara TSO Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin sözlerine şöyle devam etti:

“İLÇEMİZE VE BÖLGEMİZE DAHA FAZLA YATIRIM ÇEKİLMESİ İÇİN YURT DIŞINDAN VEYA İL DIŞINDAN GELEN HEYETLERE İLÇE EKONOMİSİNE İLİŞKİN BİLGİLER SUNMALARIDIR”

“Ayrıca ilçemize ve bölgemize daha fazla yatırım çekilmesi için yurt dışından veya il dışından gelen heyetlere ilçe ekonomisine ilişkin bilgiler sunmalarıdır. Dolayısıyla 2018 yılı Eylül ayında görevine yeni başlayan Akademik Danışmanımız Dr. Hasan Selçuk Eti’ye çalışmalarında başarılar dilerim. Odamıza uzun yıllar hizmet veren önceki dönem Akademik Danışmanımız Prof. Dr. Rasim Yılmaz'a teşekkürü borç biliriz.”

Gerçekleştirilen ziyaret, görüşülen konuların ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top