NURTEN HÜSNÜ PULLUKÇU ORTAOKULU’NDA TÜBİTAK FUARI

869 okunma

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Malkara Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulunda ‘ 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı.

 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Malkara’da ortaokullar düzeyinde gerçekleştirilen ilk Bilim Fuarı olma özelliğini de taşıyor.

Açılan Bilim Fuarında Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu öğrencileri Fen Bilimleri, Matematik ve Türkçe alanında 103 öğrencinin hazırladığı 61 proje sergilendi. Fuarda Fen Bilgisi öğretmeni İstek Melehat Yılmaz, Fen Bilgisi öğretmeni Hülya Çelik, Türkçe öğretmeni Fatma Ekinci, Matematik öğretmeni Hatice Erat ve Görsel Sanatlar öğretmeni Gonca Akyol görev aldı.

Fuarda öğrenciler hazırlamış oldukları birbirinden ilgi çekici projeleri ziyaretçilere tanıtarak, özelliklerini anlattılar.

Düzenlenen ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ hakkında açıklamalarda bulunan okul müdürü Halil Doğru, “ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Saraç’ın, Hayırsever iş adamı Hüsnü Pullukçu’nun, müdür arkadaşlarımızın, öğretmen arkadaşlarımızın ve öğrencilerin katılımıyla güzel bir bilim fuarı düzenledik. Okulumuzda düzenlenen bilim fuarı, Malkara’da ortaokullar düzeyinde gerçekleşen ilk bilim fuarı olma özelliğini de taşıyor. Okulumuzda açılan bilim fuarı ilçemizde bulunan diğer okullar tarafından ve vatandaşlarımız tarafından da ziyaret ediliyor. İlerleyen yıllarda da okulumuzda bilim fuarı düzenlenmesi için TÜBİTAK’a başvuru yapacağız.” dedi. (Serdar İşcan-Alper Eral)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top