O GAZETENİN HABERİ BASIN AÇIKLAMASIYLA KINANDI

140 okunma

Malkara Belde Kent A.Ş. DİSK Genel İş Sendika Baş Temsilcisi Levent Özgüler, ‘Haber gerçek dışıdır’

Ulaş Yurdakul, ‘Her zaman ilk önce emekçimizin haklarını ön planda tuttuk’

Malkara Belediyesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. “BASINDA YER ALAN İDDİALARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZDIR, Türkiye Gazetesi’nin 12 Aralık 2018 tarihli ve 17430 sayılı gazetesinde yayımlanan iddialar nedeniyle kurumumuzca basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 “Tekirdağ’ın Malkara Belediyesi’nin aylardır maaş alamayan 80 emekçi greve gitti” şeklinde Türkiye Gazetesi’nde yer alan ve art niyetli olarak yapılan haberle ilgili kamuoyunda yanlış gündem oluşturulması belediyemizin temel ilkelerinden olan açıklık ve şeffaflık ilkesi ile uyuşmamaktadır.

Malkara Belde Kent A.Ş. DİSK Genel İş Sendika Baş Temsilcisi Levent Özgüler konu hakkında; “Türkiye Gazetesine konu olan grev haberini hayret ve üzüntü ile karşılamaktayız. Türkiye Gazetisi’nde yer alan haber gerçek dışıdır. Malkara Belediyesi bünyesinde çalışan emekçi arkadaşlarımızla böyle bir grevde bulunmadık. Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul her zaman bizlerin yanında olduğunu,  biz emekçi işçilerine çok kez gerek toplu sözleşmeler ile gerek özlük haklarımız ile göstermiş ve kanıtlamıştır. Sendika üyesi arkadaşlarımızın adına biz bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Çalıştığımız kurum ve biz emekçi işçiler üzerinden kamuoyunda yalan yanlış haber yapılması bizleri rahatsız etmiştir. Biz emekçi işçiler olarak çalışmalarımıza idaremiz ile uyumlu olarak yürütmekteyiz.” ifadesinde bulundu.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye Gazetesi’nin 12 Aralık 2018 tarihli ve 17430 sayısında çıkan yalan haber ile seçim öncesinde belediyemize yönelik yıpratma politikası uygulanmaya çalışılmaktadır. “Emek” en yüce değerdir. Emek sarf ederek alın teri ile çalışan işçilerimiz ile bir aileyiz. Biz göreve geldiğimiz ilk günden bu güne her zaman ilk önce emekçimizin haklarını ön planda tuttuk. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren emekçi kardeşlerimiz asgari ücretin üstünde ücret ile çalışmaktadır. Sendikalarımız ile yaptığımız sözleşmeler ile de bunu gösterdik. 696 sayılı KHK ile belediyemizin şirketine sürekli işçi olarak geçen hizmet alımı personelimizle Trakya’da ilk olarak toplu sözleşmeyi biz imzaladık. Belediye olarak yaptığımız her çalışmanın, her projenin altında emekçi kardeşlerimizin alın teri var. Şehrimizde yapılan önemli yatırımlar sebebiyle bütçemizde zaman zaman sıkıntılar yaşıyor ve personelimize maaşlarını zamanında ödeyemediğimiz aylar oluyor. Bu tür sıkıntılar yaşadığımız aylarda personelimize bilgiler aktarıyor ve en kısa sürede çözüleceğini iletiyoruz. Emekçilerimize Ekim ayı maaşlarını ödemeye başladık. Kasım ayı maaşlarını da en kısa sürede ödemesini gerçekleştireceğiz. Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde belediyemizi hedef alan ve kamuoyuna yalan yanlış bilgiler aktaran Türkiye Gazetesini yapmış olduğu haberden dolayı kınıyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top