ÖĞRENCİLER “FUTSAL” MAÇLARININ İKİNCİ GÜNÜNDE KIYASIYA MÜCADE ETTİ

74 okunma

“Genç Erkekler Futsal” kategorisinin ikinci gününde Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Malkara Anadolu Lisesi karşılaştı.

İLK YARI 2-2 BERABERLİK İLE SONUÇLANDI

Maça Anadolu Lisesi başladı. Maçın ilk golü 2. dakikada Anadolu Lisesi’nden geldi. Maçın 4. dakikasında Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beraberlik golünü attı ve durum 1-1 oldu. Golden bir dakika sonra Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir gol daha attı ve 2-1 öne geçti.  Hızlı başlayan maçın 10. dakikasında Anadolu Lisesi beraberlik golünü attı ve skor 2-2 oldu. İlk yarı 2-2 beraberlik ile sonuçlandı.

SON SANİYE GOLÜ İLE MAÇ 5-5 BERABERE BİTTİ

Maçın ikinci yarısına Anadolu Lisesi etkili başladı. 16. dakikada Anadolu Lisesi 3-2 öne geçti. Fakat 20. dakikada Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beraberlik golünü atarak durumu 3-3’e getirdi. Maçın 25. dakikasında bu sefer öne geçen taraf Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu ve skor 4-3 oldu. Maçın son iki dakikasından gelindiğinde 28. dakikada Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir gol daha attı ve skor 5-3 oldu. Maçı bırakmak istemeyen Anadolu Lisesi aynı dakika içerisinde gol attı ve durumu 5-4 yaptı. Maçın son on saniyesinde Anadolu Lisesi mücadelesini bırakmadı ve aradığı golü buldu. Son saniye golü ile maç 5-5 berabere bitti.

PENALTILAR SONRASI KAZANAN HÜSNİYE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Son saniye golü ile 5-5 olan maç penaltılarla devam etti. Anadolu Lisesi’nin ilk penaltısı direkten döndü. Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi avantajı kullandı ve ilk penaltıyı gol yaptı. İkinci penaltı için beyaz noktaya gelen Anadolu Lisesi topu dışarı attı. Farkı açma fırsatı yakalayan Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci penaltıyı da gole çevirmeyi başardı. Anadolu Lisesi üçüncü penaltıda aradığı golü buldu. Bu seferde Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaleciyi geçemedi. Anadolu Lisesi dördüncü penaltı için topun başına geçti ve yine penaltıyı kaçırdı. Galibiyet için penaltı noktasına gelen Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi topu ağlara gönderdi ve maçı kazanmayı başardı.

KARŞILIKLI ATAKLARIN OLDUĞU MAÇTA HER İKİ TAKIMDA GALİBİYET İÇİN MÜCADELE VERDİ

“Genç Erkekler Futsal” kategorisinde İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

İLK YARI 3-1 İMAM HATİP ANADOLU LİSESİ’NİN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

Maça İmam Hatip Anadolu Lisesi başladı. Maçın ilk golü 2. Dakikada İmam Hatip Anadolu Lisesi’nden geldi. Maça etkili başlayan İmam Hatip Anadolu Lisesi maçın 8. ve 9. dakikasında iki gol daha buldu ve skor 3-0 oldu. İlk yarının sonlarına doğru Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aradığı golü buldu ve durum 3-1 oldu. İlk yarı 3-1 İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı.

MAÇ 5-4 HÜSNİYE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

Maçın ikinci yarısında Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oyuna ortak oldu. Maçın 17. dakikasında İmam Hatip Anadolu Lisesi topu kendi ağlarına gönderdi ve skor 3-2 oldu.  Bu golden bir dakika sonra Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beraberliği sağlayan golü attı ve durum 3-3 oldu. İkinci yarıda etkili oyunu maçtaki üstünlüğü eline alan Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 19. dakikada 4-3 öne geçti. Rakibi karşında geriye düşen İmam Hatip Anadolu Lisesi 23. dakikada gol atmayı başardı ve durum 4-4 oldu. Maç heyecanı son dakikalara kadar yaşandı. Karşılıklı atakların olduğu maçta her iki takımda galibiyet için mücadele etti. Maçın sonlarına doğru 27. dakikada Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi maçın skorunu belirleyen golü attı ve skor 5-4 oldu. Maç 5-4 Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top