ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

925 okunma

2015-2016 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte Malkara’da 6 Bin 870 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

 

2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Malkara’da 670 anaokulu öğrencisi, 2 Bin 322 İlkokul öğrencisi, 2 Bin 156 Ortaokul öğrencisi ve Bin 702 lise öğrencisi karnesini aldı. Bir yıl boyunca vermiş oldukları emeğin, çalışmanın karşılığını karnelerinde almanın sevincinin heyecanını yaşayan öğrencilerin sevinçlerine aileleri de ortak oldu.

999 ÖĞRENCİ YENİ BİR HAYATA ADIM ATTI

2015-2016 eğitim öğretim yılında 533 8.sınıf öğrencisi ortaokuldan mezun olurken, 466 12.sınıf öğrencisi de liselerinden mezun olarak yeni bir hayata, yeni bir eğitim programına ilk adımlarını attılar.

 KÜLTÜR ORTAOKULU’NDA KARNE TÖRENİ YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç’ın, Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Oğur, okul müdürü Özgür Çetin, okul öğretmenlerinin, öğrencilerin ve öğrenci velilerinin katılımıyla karne yıl sonu karne töreni yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kültür Ortaokulu Müdürü Özgür Çetin yaptığı konuşmada, “8 aylık bir eğitim –öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bugün alınan karneler ve belgeler sizlerin bir dönem boyunca okulda göstermiş olduğunuz performansın değerlendirmesidir. Önünüzde uzun bir tatil süreci var. Fakat tatilde öğrendiğiniz konuları tekrar etmeyi unutmayınız. Tüm öğrencilerimize sağlıklı, neşeli tatiller diliyorum.” dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Düzenlenen karne töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Okul üçüncüsü Neslihan Gül Yıldız’a, okul ikincisi Zeynep Sare Çelik’e ve okul birincisi Merve Serin’e ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç verdi.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, “Bugün 2015-2016 eğitim öğretim yılının son gününü yaşıyorsunuz. İlçemizde bugün 6 bin 870 öğrencimiz karne alıyor bugün. Mezun olan 8. Sınıf öğrencilerimizin Allah yolunu açık etmesini diliyorum. Tatili hem eğlenerek, hem okuyarak değerlendirin. Hepinize iyi tatiller diliyorum.” ifadelerini kullandı.

OKULLAR 19 EYLÜLDE AÇILACAK

2015-2016 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla 3 aylık yaz tatiline giren öğrenciler 2016-2016 eğitim öğretim yılında 19 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak. (Serdar İşcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top