ÖĞRETMENLERE “ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİ” VERİLDİ

155 okunma

Malkara’da Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’nde Malkara, Şarköy ve Hayrabolu’da görev yapan öğretmenlere “Robotik ve Kodlama Eğitimi” verildi.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de protokol çerçevesinde iş birliği içerisinde olunan eğitim programını “Tekno Maker” firması yürütüyor.

Trakya Bölgesindeki öğretmenlere yönelik başlatılan eğitim programı hakkında konuşan Tekno Maker firmasının kurucusu ve düzenlenen eğitim programında görevli eğitmen olan Cihan Şahin şunları ifade etti:

“EĞİTİM PROGRAMI TRAKYA KALKINMA AJANSI TARAFINDAN DESTEKLENİYOR”

“Trakya Bölgesindeki öğretmenlerimize, okullarda çocuklarla birlikte “Robotik ve Kodlama Eğitimleri”nin devamlılığını sağlamak adına sunumlar düzenleyerek öğretmenlerimize eğitimler veriyoruz. Toplam 8 gün süren eğitimlerimizde 56 saatlik bir program düzenledik. Eğitimlerimizin son iki günü de öğretmenlerimizle birlikte projeler hazırlıyoruz. Tekno Maker firmamızın yürüttüğü bu eğitim programı, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından destekleniyor.”

“3 BOYUTLU YAZICIMIZ İLE ÖĞRETMENLERİMİZ TASARLADIKLARI ÜRÜNLERİ UYGULAMAYA DÖKME İMKÂNI BULUYOR”

“Robotik ve Kodlama Eğitimi” hakkında bilgiler veren Cihan Şahin konuşmasına şöyle devam etti:

“Öğretmenlerimize verdiğimiz eğitimler; 3 boyutlu tasarım ve üretim, elektronik, arduino ve kodlama başlıkları altında toplanıyor. Eğitimlere getirdiğimiz 3 boyutlu yazıcımız ile öğretmenlerimiz aldıkları eğitimler sonucu kendi tasarladıkları ürünleri uygulamaya dökme imkânı buluyor. Tekirdağ’da toplamda 180 kişilik bir kadro oluşturulması planlanıyor. Şuana kadar yaklaşık 150 öğretmenimize eğitim verdik. Tekno Maker firması olarak Trakya Kalkınma Ajansı ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Tekirdağ’ın tüm ilçelerindeki öğretmenlerine eğitimler vermeye devam edeceğiz.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top