PAZARCI ESNAFI:“ZENCEFİL, BOĞAZ AĞRISI VE ÖKSÜRÜK KARŞISINDA OLDUKÇA ETKİLİDİR”

116 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında özellikle kış aylarında tüketilmesinde birçok faydası olduğu bilinen zencefilin fiyatını ve faydalarını ele aldık.

Yaklaşık 10 yıldır bu mesleğin içinde olduğunu belirten esnaf Coşkun Ceylan: “Zencefil fiyatları şuanda uygun diyebiliriz. Yılbaşı ile birlikte zencefil fiyatlarında herhangi bir artış yaşanmadı. Geçtiğimiz haftalardaki fiyatlar bu hafta da geçerli” dedi.

 Zencefil fiyatının uygun olduğunu belirten esnaf Coşkun Ceylan, zencefilin birçok faydası olduğunu belirtti ve şu bilgileri paylaştı:

“ZENCEFİL MİDE BULANTISINA İYİ GELİR”

“Zencefil özellikle boğaz ağrısı, öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelir. Aynı zamanda zencefil mide bulantısına da iyi gelir ve sindirim sistemimize yardımcı olur. Kas ağrısı ve kalp rahatsızlığında da etkili olan zencefil astım karşısında da etkilidir. Zencefil toz ve çay halinde tüketildiği gibi, bal ile karıştırılarak da tüketilmektedir ve vücudun direncini kuvvetlendirmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki her besinde olduğu gibi zencefil de gereğinden fazla tüketildiği zaman olumsuz sonuçlara yol açabilir ve zararlı olabilir.”

“HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Zencefilin mevcut fiyatı durumundan ve faydalarından bahseden esnaf Coşkun Ceylan son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top