POLİS HAFTASI MALKARA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

174 okunma

“TÜRK POLİSİ 174 YAŞINDA”

Malkara’da Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı düzenlenen tören ile kutlandı.

Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı Kutlama Töreni Hükümet Konağı önünde yapıldı. Törene; İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir, Kamu Kurumlarının amirleri, Gaziler, muhtarlar, okul müdürleri, öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

TÖRENDE KATILIMCILARA KARANFİL DAĞITILDI

Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören; Atatürk Anıtına İlçe Emniyet Müdürlüğü çelenginin konulmasıyla başladı. Törende aynı zamanda katılımcılara karanfil dağıtıldı.

 Çelenk sunumunun ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya günün anlam ve önemine dair yapmış olduğu konuşmasında katılımcıları selamlayarak şunları ifade etti:

“BU SEVİNCİ BİRLİKTE PAYLAŞMA NEZAKETİ GÖSTEREN SİZLERE, ŞAHSIM VE MENSUBU OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUM TEŞKİLATIM ADINA, SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM”

“Bugün; Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılâplarının ve laik cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 174. Yıldönümü. Bu sevinci birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına, saygı ve şükranlarımı sunarım. Polis, anayasa, kanun, tüzük ve yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile fedakârlıklarla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Devletin bekası, milletin huzuru ve güvenliği için ettiği yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını feda etmekten çekinmemektedir.”

İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya yapmış olduğu konuşmasına şöyle devam etti:

“HALKTAN KOPUK BİR GÖREV ANLAYIŞI İLE BAŞARILI OLMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

“Polis; görevini yerine getirirken, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, cumhuriyeti ve demokrasiyi korumayı, toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamayı şiar edinmiştir.  Polisin bu görevleri yerine getirirken vatandaşın yardımına her zaman ihtiyacı vardır. Halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmak mümkün değildir.”

İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı:

“DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZA BİR KEZ DAHA HALKIMIZ VE ŞAHSIM ADINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARKEN, VAZİFESİ BAŞINDA ŞEHİT VE GAZİ OLAN POLİSLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR HEPSİNE SAYGILARIMI ARZ EDİYORUM”

“Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakârca vazifelerini ifa etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımız bünyesinde görev yapan değerli meslektaşlarımıza bir kez daha halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarken, vazifesi başında Şehit ve Gazi olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor hepsine saygılarımı arz ediyorum.”

İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya’nın yapmış olduğu konuşmanın ardından tören sona erdi. İlçe Emniyet Müdürü tören sonrası kendisine gelen tebrikleri kabul etti. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top