POLİS TEŞKİLATININ 173. YILI MALKARA’DA TÖRENLE KUTLANDI

295 okunma

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yılı, düzenlenen törenlerle Malkara’da kutlandı.

 Malkara’da düzenlenen ilk tören Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşının söylenmesi ve Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başlayan program İlçe Emniyet Müdürünün konuşması ile devam etti.

 “SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM”

Malkara İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya yaptığı konuşmasında şunları söyledi. “Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Başsavcım, Kamu kurum ve kuruluşlarının kıymetli müdürleri, çok kıymetli Malkara’lılar, kıymetli gazilerimiz, zor ve son derece şerefli bir görevi canı pahasına yerine getiren sevgili meslektaşlarım ve değerleri basın mensupları. Bugün; Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devlerini, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik cumhuriyetin teminatı olan Türk polis teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümü. Bu sevincimizi birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına, saygı ve şükranlarımı sunarım.

Polis, anayasa, kanun, tüzük ve yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile fedakârlıklarla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Devletin bekası, devletin huzur ve güvenliği için ettiği yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını feda etmekten çekinmemektedir.” Dedi.

 “POLİSİN VATANDAŞIN YARDIMINA HER ZAMAN İHTİYACI VARDIR”

Emniyet Müdürü Sertan Topkaya sözlerine şöyle devam etti. “Polis; görevini yerine getirirken milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, cumhuriyeti ve demokrasiyi korumayı, toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamayı şiar edinmiştir. Polisin bu görevleri yerine getirirken vatandaşın yardımına her zaman ihtiyacı vardır. Halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmak mümkün değildir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kıpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakârca vazifelerini ifa etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle emniyet teşkilatımızın bünyesinde görev yapan değerli meslektaşlarımıza bir kez daha halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarken, vazifeleri başında şehit ve gazi olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor hepinize saygılarımı arz ediyorum. “Dedi.

 Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü kutlamaları konuşmaların ardından İlçe Emniyet Müdürlüğünde devam etti.

 Gerçekleştirilen törene; Kaymakam Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutan Vekili Tank Albay Metin Özkan, Cumhuriyet Savcıları Özdemir Dede Ufuk Top ve Hakimler, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, Malkara İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Murat Kızıltan, Siyasi Parti Başkanları ile Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ile Temsilcileri, Dernek Başkanları, Emniyet mensupları, muhtarlar, basın mensupları, Daire Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top