SAAT: 09.05… TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ MALKARA’DA DA HAYAT DURDU

244 okunma

Malkara’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni”nde Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören etkinliğiyle anıldı.

ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yılında düzenlenen anma törenine; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Örücü, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Ertürk, resmi ve özel kurumların temsilcileri, asker-i erkân, gaziler, muhtarlar, Siyasi Parti Başkanları ve Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

TÖREN SONRASI ATATÜRK HEYKELİNİN ÖNÜNE KARANFİL BIRAKILDI

Atatürk’ü anma töreni çelenk sunumu ile başladı. Törende çelenk sunumunun ardından saygı duruşuna geçildi. Saat tam 09.05’te ilçemizde sirenlerin çalmasıyla birlikte Atatürk adına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Tören bitiminde vatandaşlar Atatürk Heykelinin önüne gelerek karanfil bıraktı.

“10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ” MALKARA KÜLTÜR SARAYI’NDA DEVAM ETTİ

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenin ardından “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni” Malkara Kültür Sarayı’nda devam etti. Kültür Sarayındaki anma programı, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Peksöz ve 95. Zırhlı Tugay Komutanlığından Piyade Üst Teğmen Görkem Ercan’ın yaptıkları günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile başladı.

KÜLTÜR SARAYI’NDA DEVAM EDEN TÖRENDE TİYATRO VE ZEYBEK GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği anma programında; Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Berkay Deniz ve Selim Tuna’nın şiirlerini okuması, “10 Kasım” adlı tiyatro gösteriminin sunulması, öğrencilerden oluşan koronun Atatürk Şarkılarını seslendirmesini ve Zeybek gösterisi ile devam etti.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Anma programı sonunda ilçemiz genelinde gerçekleştirilen Atatürk Konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmamalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından takdim edildi. Ödül törenin ardından “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni” son buldu. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top