SADIK AKÇAY, “KURALLARA UYMAYANLARI DERNEĞİMİZE İHBAR EDİN”

356 okunma

Malkara Av Hayvanları Su Ürünleri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sadık Akçay, avcılık hususunda kurallara uymayan vatandaşların dernek yönetimine ihbar edilmelerini istedi.

Malkara Av Hayvanları Su Ürünleri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sadık Akçay konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada: “İlçemiz Mahalle ve Köylerdeki Avlaklarda Avcılık Belgesi ve Avlanma Pulu Olmayan M. A. K. Kararlarında Verilen Limitler Dışında Avlanan, Sesli Cihaz Kullanan, Çevreyi Kirleten, Gece ışıkta Tavşan Avı Yapan, Hasat Zamanı Biçerdöverlerde Av Tüfeği Bulunduran, Baraj ve Göletleri Kirleten, Av Sezonu Açılmadan Ava Giden kişiler, Malkara Av Hayvanları Su Ürünleri Koruma Yaşatma Derneğimiz ve Kolluk Kuvvetleri Tarafından Takip Edilecektir" dedi.

Başkan Sadık Akçay son olarak, “4915 Sayılı Kanunda Belirtildiği gibi ciddi Cezalar Uygulanacaktır. Avcılarımızın zor Durumda Kalmamaları için Avcılık Belgesi ve Pullarını Almalarını ve yanında Taşımaları Yukarıda Belirtilen Kurallara Uymayanları Derneğimize İhbar etmeleri önemle duyurulur. Dedi. (Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top