ŞAMPİYON TAEKWONDOCU FEYZANUR AKÇAY "WT PRESİDENT’S CUP 2018" DE

263 okunma

Şampiyon sporcu Feyzanur Akçay Yunanistan’nın Başkenti Atina’da yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Şampiyonasına kota veren WTE Başkanlık Kupasında Ülkemiz için Malkara için turnuvada yarışacak.

Milli sporcuların ve belli kriterleri olan sadece özel sporcuların katılabildiği bir yarışma olan WT President’s Cup 2018  Avrupa Başkanlık Kupası Yunanistan’ın Başkenti Atina da yapılacak. 59 Kg Yıldız Bayanlarda Feyzanur Akçay turnuvaya katılım sağlayacak.

 Malkara’da Taekwondo’ya damga vuran elde ettiği başarılar ile Malkara’nın adını yücelterek yetiştirdiği sporcular ile ülkesine hizmet etmeye devam eden Gökhan Fındık yaptığı açıklamada “yaz kış demeden canla başla antrenmanlarını sürdüren sporcularımızı aynı duyarlılıkla fedakârca çocuklarının arkasında durarak destek olan sporcu velilerimizi kutluyoruz. Ne mutlu ki küçücük ilçemizden koca yürekli minik evladımız Feyzanur  Akçay şanlı bayrağımızı Avrupa’nın zirvesinde dalgalandırarak ülkemize altın madalya kazandırmak,  İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinletmek için yarışacaktır.” Dedi. 

 Gökhan Fındık  sözlerine şöyle devam etti. “Öncelikle 2018 yılında Türk Milli takımına sporcu vermenin mutluluğunu yaşadım gururluyum, sevinçliyim aynı gururu sevinci her yıl Milli Yakıma sporcu vererek  yaşamak istiyorum. Sporcum Feyzanur Akçay buralara tesadüfen gelmediğini gösterdi. Okulunda da çok başarılı bir öğrenci olan sporcumuz. Çok zorlu bir yolu aşarak buralara geldi. Sporcuma inanıyor ve güveniyorum başarılı olacaktır. Her zaman söylüyorum hiçbir zaman maddi menfaat için çalışmadım, çıkar peşinde olmadım. Sporu ve sporcuyu araç olarak kullanmadım. Sadece işimi yaptım. Kimseden bir beklentim yok sadece çocuklarımın rahatla çalışabileceği ortamlar yaratılarak spora destek olunsun. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk (Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim) deyişine örnek teşkil kızımız pırıl pırıl tertemiz, dürüstlüğü, ahlakı ve çalışkanlığı ile örnek gösterebileceğimiz bir sporcumuzdur. Dolayısıyla her alanda kendini kanıtlamıştır. İnşallah bu turnuvadan da yüzünün akı ile çıkacaktır” dedi. (Murat Yayın)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top