SARIPOLAT MAHALLESİNE 600 ADET KIZILCIK FİDANI

809 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığınca hazırlanan, Malkara, Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerine bağlı orman köyü niteliğindeki kırsal mahallelerde beş yıl süreyle uygulanması planlanan projenin ikinci somut adımı Malkara’nın Sarıpolat Mahallesinde atıldı.

Kırsal kesimde yaşayan ve tarımsal faaliyetlerle uğraşan çiftçilerin gelir kalemlerini çeşitlendirmek amacıyla hazırlanan proje ile iklim, toprak ve topografik yapısı uygun olan mahallelerde iç ve dış pazarlarda yoğun talep edilen nane, kekik, kantaron, lavanta, adaçayı, kızılcık gibi bitkilerin yetiştirilmesi için çalışmalar başladı.

Uzun süreli saha çalışmaları sonucu oluşturulan kırsal mahallelerdeki proje sahalarında projenin ikinci dilimi olan 2016 yılında toplam 600 adet kızılcık ekimi yaptırılacağı belirtildi. Sarıpolat Mahallesinde başlanan fidan dağıtımında, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkan Hacı Aslan ve teknik personeller tarafından fidan dikim ve kızılcık yetiştiriciliğine ilişkin teknik bilgiler verdi. (Ferdi Çömlek)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top