ŞARKÖY'DE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

166 okunma

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi Kent Konseyi’nin 2'inci Kitap okuma Etkinliği Şarköy iskelesi yanındaki Bülent Ecevit parkında Şarköylü yazarların katılımıyla gerçekleşti.

Şarköy Kent Konseyinin 2'inci düzenlemiş olduğu kitap okuma etkinliğine Şarköy Kaymakamı Yakup Güney, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altaoğlu, Şarköy Milli Eğitim Şube Müdürü Öztürk Çetin, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Duman, Tekirdağ Büyük Şehir ve Şarköy belediyesi Meclis üyesi Vahit Aslan Şarköy Belediyesi Meclis Üyesi Fatma Dindar  ve vatandaşlar katıldı.

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, yaptığı konuşmada, “Kent konseyinin uzun zamandır yapmak istediği kitap etkinliği kitap okumakla ilgili yaptıkları kampanyayı biz belediye olarak destekledik. Kent konseyi başkanı ve çok başarılı ekibine teşekkür ediyorum. Hakikaten Şarköy’ün en güzel yerinde böyle bir etkinlik yaptığımızda insanların ilgisi çok güzel ilgi görüyoruz. Şu an kitaplarımızın bir çok bölümü imzalandı, bitti. Şunu söylemek istiyorum demek ki insanlar okumaya meraklı yeter ki kendilerine imkanlar verilsin gerekli tanıtımlar yapılsın. Yine bu konuda teşekkürlerimiz bildiriyorum. Kent Konseyi Başkanımıza bizi burada yalnız bırakmadılar biz de kendilerine belediyemiz olarak yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Şarköy Kent Konseyi Başkanı Soner Çimendere'de yaptığı konuşmada, “Bugün biz böyle bir ilginin olmasını bekliyorduk. Bizler halen bu ülkede kitap okuma aşkı olan insanların olduğuna inanıyorduk. Bunu da umudu kırılmış olan insanlara göstermiş olduk. Etkinlik hakkında bilgi vereyim size Kent Konseyinin gençlik meclisinin düzenlemiş olduğu kitap okuma etkinliğinin 2.’sini gerçekleştirdik. İlki Kitabını al gel etkinliğiydi. Burada da Şarköylü yazarlardan oluşan bir ekip hazırladık. Belediyemizin temin etmesiyle bu yazarlarımızın kitaplarını ücretsiz olarak vatandaşlarımıza verdik. Ekinliğimizin adı da okuyucularımız yazarlarımızla buluşuyor. Biz burada okuma alanı yaratmak ve kitap dağıtmak için toplanmadık. Biz burada okuma farkındalığını göstermek ve çekinen insanlara göstermek için yaptık. Bu gün gördük ki ilginin çok olması bizleri sevindirdi" diye konuştu.(dha)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top