ŞARKÖY’DE BAĞ ÜRETİCİLERİMİZE YÜKSEK TELLİ BAĞ SİSTEMİ EKİPMANLARI DAĞITIMI YAPILDI

117 okunma

Şarköy’ün Çınarlı Mahallesi’nde geçen yıl 48, bu yıl 30; toplam da 78 üreticiye yüksek telli bağ sistemi için malzeme dağıtımını yapıldı.

Dağıtım Töreninde; Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Şarköy Kaymakamı Kemal Yıldız, Ziraat Odası Başkanı, Tarım Kredi Bölge Müdür Yardımcısı, Kooperatif Müdürü, İlçe STK Başkanları ve Mahalle Muhtarları katılımıyla üreticilere %75 hibe desteği verildi.

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Sarıkoca yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN, BOL KAZANÇLAR DİLİYORUZ”

“Burada amacımız üreticilerimize 2 dekar alanda örnek bahçe tesisiyle modern bağcılığın gereklerinden olan yüksek terbiye sistemine geçildiği takdirde hastalıklarla daha kolay mücadele edileceği, bakım, budama kolaylığı sağlanarak daha fazla ürün alınacağını göstermektir. Bizler küçük bir dokunuşla üreticimize bu işin önemini örnek bir çalışmayla göstermeye çalışıyoruz. Projelerimizde bizlere desteğini esirgemeyen Valimiz Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekillerimiz başta olmak üzere Bakanlığımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun, bol kazançlar diliyoruz.” (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top