SIRTINDAN BIÇAKLANAN YAVRU KÖPEK TEDAVİ EDİLDİ, MAKET BIÇAĞI İLE KESMİŞLER

266 okunma

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, sırtından bıçaklanmış bulunan yavru köpek, belediye tarafından tedavi ettirildi. Sırtına 22 dikiş atılan köpek, korumaya alındı.

İlçeye bağlı Yeniçiftlik Mahallesi'nde, yoldaki yavru köpeğin yaralı olduğunu görenler, belediye yetkililerine haber verdi. Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ekipleri, ihbarla mahalleye gelip, yaralı köpeğe ilk müdahalede bulundu. Veteriner kliniğinde tedaviye alınan ve sırtından bıçaklandığı belirlenen yavru köpeğe 22 dikiş atıldı. Tedavisi tamamlanan yavru köpek, Geçici Hayvan Bakımevi'nde korumaya alındı.

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, hayvanlara şiddetin insanlık suçu olduğunu belirterek, "Ülkemizde son dönemde yaşanan hayvanlara şiddet olaylarını kınıyoruz. Can dostlarımıza yapılan şiddet insanlık suçudur. Tüm vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı. Tüm hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve türüne uygun hayat şartları içinde yaşama hakkına sahiptirler. Doğanın dengesinin korunmasında önemli bir rolü olan hayvanlar, insanların en büyük yardımcılarıdır. Hayvan sevgisi, insanlardaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve merhamet gibi duyguları geliştirir, insanları birbirine yaklaştırır. Bizlere düşen ise hayvanları korumak ve hayvan haklarına saygı duymaktır" diye konuştu. 

Belediyelerince hayvanlara yönelik yapılan çalışmaları anlatan Başkan Uyan, "Sağlık durumları kötü olan sokak hayvanları, veteriner hekimimize ulaştırılarak, tedavi altına alınıyor. Sağlık sorunları nedeniyle bakıma muhtaç sokak hayvanlarımız tedavileri yapıldıktan sonra Yeniçiftlik Mahallesi'nde bulunan Geçici Hayvan Bakımevi'nde ekiplerimizce yapılıyor. Talep eden vatandaşlarımıza bakımevinden sahiplendirme imkanımız da bulunmakta. Park ve yol kenarlarına koyduğumuz su ve mama kabı sayımızı da artırarak, sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Güvenlik güçlerince yavru köpeğin bıçakla yaralanmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

MAKET BICAĞI İLE KESMİŞLER

Marmara Ereğlisi ilçesinde sırtından bıçaklanarak yaralanan ve 22 dikiş atılan kangal cinsi 2 aylık sokak köpeğin tedavisi Marmara Ereğlisi Geçici Hayvan Bakımevi'nde sürüyor.

Köpeğe görevliler tarafından 'Şanslı' adı verildi. Belediye veterineri Muhammed Gökmen,  köpeğe maket bıcağı ile saldırı yapıldığını belirterek, "Vatandaşların ihbarı ile ekiplerimiz tarafından barınağımıza getirilen köpeğin sırt bölgesinde derin bir kesik. Bu sivri ve kesici bir cisimle kesilmiş. Kesik olan bölgenin tedavisini yaptık. Köpek eski sağlığına kavuştu ve şimdilik müşahede altında tutuyoruz" dedi.

Marmara Ereğilisi Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Tütün  ise, yaralı köpeğin bulunmasıyla hemen tedavisine başlandığı belirterek, " Köpek yaralı bir şekilde vatandaşların ihbarı ile zabıta ekiplerimiz tarafından bulundu. Arkadaşlarımız yavru yaralı köpeğin tedavisi için veteriner hekimliğimize getirildi ve burada tedavi altına alındı. Belediye ekiplerimiz gelen her ihbarı değerlendirmektedir. Belediye olarak kurmuş olduğumuz Hayvan Hakları Birimimiz çalışmalarını sürdürmektedir" diye konuştu.(dha)

 

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top