SOKAK KÖPEĞİ GÖZLERİ OYULMUŞ HALDE BULUNDU

97 okunma

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine yaşayan Mustafa Yar, beslediği sokak köpeğini gözleri oyulmuş şekilde buldu. Köpek belediye ekipleri tarafından tedavi altına alınırken, Yar, köpeği bu hale getirenlerin bulanmasını istedi, "Bu bir vahşet" dedi.

Uzunköprü ilçesine bağlı Çöpköy Mahallesi'nde yaşayan Mustafa Yar, her zaman beslediği sokak köpekleri arasında bulunan çoban köpeğini gözleri kanlar içinde buldu. Köpeği gözlerinin kesici bir aletle oyulduğunu fark eden Yar, Uzunköprü Belediyesi Veterinerliği ekiplerine bildirdi. Mustafa Yar, "Ben her gün buraya gelerek sokak köpeklerini besliyorum. Bugün geldiğimde bu zavallı çoban köpeğinin gözlerinin canice yerinden çıkarıldığını fark ettim. Bu caniliği kim ya da kimler yaptıysa bulunmasını istiyorum. Bu bir vahşet" dedi. 

Mustafa Yar'ın şikayeti üzerine Uzunköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlattı. Köpek, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen'in talimatıyla tedavi altına alındı.

‘SOKAK KÖPEĞİNİN OYULDUĞU SANILAN GÖZLERİ İLTİHAPLANMIŞ’

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, Mustafa Yar'ın, beslediği sokak köpeğini gözlerinin oyulduğu iddiasıyla götürdüğü veterinerde, hayvanın gözlerinin iltihaplandığı belirlendi.

Uzunköprü'ye bağlı Çöpköy Mahallesi'nde yaşayan Mustafa Yar, her zaman beslediği sokak köpekleri arasında bulunan çoban köpeğini, gözleri kanlar içinde buldu. Yar, köpeğin gözlerinin kesici aletle oyulduğu iddiasıyla Uzunköprü Belediyesi Veterinerliği ekiplerine ulaştı. Yar, "Ben her gün buraya gelerek, sokak köpeklerini besliyorum. Bugün geldiğimde bu zavallı çoban köpeğinin gözlerinin canice yerinden çıkarıldığını zannettim. Veterinere götürdüm. İltihaptan kaynaklandığını sonradan öğrendim" dedi.

Mustafa Yar'ın haber vermesi üzerine bölgeye gelip, köpeği alan veterinerlik ekipleri, yaptıkları incelemede, köpeğin gözlerinin oyulmadığını, iltihaplandığını belirledi. Köpek, tedaviye alındı.(dha)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top