SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE KONSERVATUVARI 5. MEZUNLARINI VERDİ

184 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı 2017-2018 eğitim öğretim yılını mezuniyet töreni ile taçlandırırken konservatuvar öğrencilerinin Balkan Havası konseri geceye damgasını vurdu.

Tekirdağ sahil dolgu alanında kurulan sahnede Balkan Havası Konseri ve Mezuniyet töreni ile Tekirdağlıların karşısına çıkan Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarının bu özel gününde Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve eşi Belgin Eşkinat, öğrenci velileri ve vatandaşlar konser ve mezuniyet törenini yakından takip etti.

MEZUNİYET HEYECANI YÜZLERE YANSIDI

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Şefi Salih Demirci’nin yönetiminde Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı öğrencilerinin hayat verdiği eserler ile başlayan gecede mezuniyet heyecanı yüzlerden okunurken öğrencilere mezuniyet belgelerini Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Genel Sanat Yönetmeni Tunç Buyruklar verdi.

EŞKİNAT: “DAHA İYİ ÖĞRENCİLER VARDIR ANCAK BU BANA EN İYİSİ GİBİ GELDİ. ÇÜNKÜ BURADA SAHNEDE BİZİM ÇOCUKLARIMIZ VARDI”

Kep töreni öncesi bir konuşma yaparak öğrencilerin heyecanına ortak olan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Biraz önce hepimiz muhteşem bir konser izledik. Belki daha iyi öğrenciler vardır ancak bu bana en iyisi gibi geldi. Çünkü burada sahnede bizim çocuklarımız vardı. Siz değerli veliler, öğrenciler ve konservatuvar hocalarımız sayesinde bu geceyi inşa ettik. Her geçen gün her yaştaki gençleri ile Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi’nde çalışan konservatuvar adım adım daha iyiye, daha güzel işlere imza atıyor. Onların hocalarına da teşekkür etmek lazım. Öğrencilerimiz çok iyi bir ekiple çalışıyorlar.” dedi.

“BÜTÜN ALKIŞLAR ONLAR İÇİN…”

Tekirdağ’da sanata ilginin arttığına değinerek konuşmasına devam eden Başkan Eşkinat; “Yavaş yavaş korolarımız, enstrüman virtüözlerimiz yetişiyor. Bir şehir, bir ülke sanatçısıyla, edebiyatçısıyla, bilim adamıyla birlikte gelişir. Ben istiyorum ki bir Tekirdağ çocuğu olarak Tekirdağ’daki bütün çocuklar bu çocuklar gibi olsun. Onlar emek verdiler, yıllarını verdiler, sizlerle beraber onlar çalışırken sizler de koridorda bazen örgü ördünüz, bazen sohbet ettiniz. Ama kocaman bir aile olduk hep beraber. Şimdi ailemizin çocuklarının diploma günü; bütün alkışlar da onlar için.” diyerek sözlerini noktaladı.

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından öğrenciler hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Mezuniyet töreninin ardından Balkan Havası Konseri ile devam eden gecede Tekirdağlılar balkan ezgileri unutulmaz bir gece geçirdi. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top