Süleymanpaşa Belediyesi larva ve kışlak mücadelesine başladı

161 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz geçirmesi için her yılın mart ayında başladığı larva, uçkun ve kışlak mücadelesine bu yıl da vakit kaybetmeden başladı.

DURGUN SU BİRİKİNTİLERİ, DERELER, KANALLAR, MAZGALLAR…

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, durgun su birikintileri, dereler, kanallar, inşaat suları, fosseptikler, rögarlar ve mazgallar gibi larva, uçkun ve kışlak benzeri zararlı sinek ve böceklerin yuvalanabileceği alanlarda ilaçlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar Süleymanpaşa Belediyesi sorumluluk alanındaki tüm mahallelerde titizlikle yürütülüyor.

EŞKİNAT: “EKİPLERİMİZ 73 MAHALLEDE HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYOR”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, her türlü zararlının yumurta bırakabileceği alanlarda mücadele çalışmaları yapıldığını belirterek, “Ekiplerimiz tüm mahallelerimizde halkımızın sağlığı için çalışmalarına başladı. İlaçlama çalışmalarımız gece gündüz demeden devam ediyor. Larvanın yanı sıra kışlak ve uçkuna yönelik de çalışıyoruz. Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, düzenli aralıklar ve kontrollerle yaz sonuna kadar çalışmalarını sürdürecek. Larva üremesinin önüne geçerek halkımızın rahat bir yaz geçirmesini sağlamak için tüm imkânlarımızla çalışıyoruz,” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top