Süleymanpaşa’da Açık Havanın Keyfi Kitap İle Birleşti

165 okunma

Tekirdağ Namık Kemal İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nce hazırlanan 55. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında; meydanlarda kitap okumak, her yerde okumanın önemine dikkat çekmek farkındalık yaratmak adına bu yıl ‘’Okumak Değiştirir’’ temasıyla 8.si gerçekleşti.

Kitap okuma etkinliği Tekirdağ sahili eski portakal büfe çay bahçesi önünde Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt’un yanısıra İl Kültür ve Truzim Müdür Vekili Abdullah Barut, İl Kültür ve Truzim Şube Müdürleri, Öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açık havada gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Açık havada gerçekleşen kitap okuma etkinliğine Hüseyin Pehlivan İlkokulu öğrencileri, Kazandereli Memiş Pehlivan Ortaokulu Öğrencileri ve Mektebim Okulları öğrenicileri katılarak renk kattılar ve öğrencilere kitap hediye edildi.

Kaymakam Yurt konuyla ilgili: “Kitapların dünyası, insanın en hayret verici yarattıklarından biridir. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyasıdır; hala genç, hala yazıldıkları gün kadar tazedir” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top