SÜRÜCÜLER DİKKAT! MALKARA’DA KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI

212 okunma

Türkiye genelinde olduğu gibi Malkara’da da kış lastiği uygulaması 1 Aralık 2018 itibariyle başladı.

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri ilçe genelinde kış lastiği uygulamasını başlatarak denetimlerini sıklaştırdı.

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yılın belirli dönemi için, illerin hava ve iklim şartlarına göre yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanmaları, zorunlu olduğunu belirten trafik ekipleri: “1 Aralık 2018 ve 1 Nisan 2019 tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımacılığı yapan, kamyon, otobüs, çekici, tanker, kamyonet, minibüs, dolmuş gibi ticari araçların kış lastiği takmaları mecburidir” dedi.

EKİPLER KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI SIRASINDA DİĞER KONTROLLERİ DE YAPTI

 İlçenin giriş ve çıkışlarında ticari araç, otomobil, kamyon vb. araçları denetleyen İlçe Trafik Ekipleri kış lastiği uygulamasının yanı sıra ehliyet ve ruhsat, emniyet kemeri ve cep telefonu kontrolü de yaptı.

UYGULAMALAR BELİRLİ ARALIKLARLA SÜREKLİ DEVAM EDECEK

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri yapmış oldukları uygulamaların belirli aralıklarla sürekli devam edeceğini ifade etti ve kurallara uymayan araç sürücülerine gerekli ceza işlemlerin başlatılacağını vurguladı. (Murat Yayın-Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top