SYNGENTA YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

1337 okunma

Dünya çapında lider tarım kuruluşları arasında yer alan, 90’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Syngenta firması Malkara Ziraat Odası organizatörlüğünde Malkara’da yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Malkara Mia-Et Lokantası’nda gerçekleştirilen tanıtıma 150 den fazla üretici katıldı. Gerçekleştirilen tanıtım toplantısında üreticilere var olan ürünlerin yanı sıra yeni ürünler ve ilaçlar tanıtıldı.

Gerçekleştirilen toplantıya Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz ve Malkara Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve personelleri, Syngenta Kampanya Müdürü Ergin Hamarat, Bölge Sorumluları Serhat Altın ve Çağdaş Özçetin, Bülent Ecevit Dinç, Malkara Önder Çiftçi Derneği Başkanı Ayhan Uzun ve ziraat mühendisleri ile üreticiler katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlara ürünlerin tanıtımını yapan Bülent Ecevit Dinç, “Syngenta olarak Gibraltar, Bento ve Barbati adına 3 yeni ürünü sizlere tanıtacağız.  Gibraltar; kurak koşullarda bile çok yüksek verim ve yağ oranı sağlar. Tabla eğimi mükemmel olup, güneş yanıklığı ve kuş zararından etkilenmez. Toprak seçiciliği yoktur. Verem otuna ve Mildiyö hastalığına dayanıklıdır. Bento; yüksek yağ oranına sahiptir. Verim potansiyeli yüksektir. Verem otuna ve Mildiyö hastalığına karş dayanıklıdır. Verem otu için ilaç atma zorunluluğu yoktur. Bento ektiğiniz zaman tarlada yabancı ot yoksa ilaç atmanıza gerek kalmaz. Kuraklığa dayanıklı bir üründür. Tablası dış bükey olup, tabla ortasına kadar dane doldurur. Barbati; yüksek yağ oranına sahiptir. Verim potansiyeli yüksektir. Verem otuna ve Mildiyö hastalığına karş dayanıklıdır. Verem otu için ilaç atma zorunluluğu yoktur. Kuraklığa dayanıklıdır. Hektolitre ağırlığı yüksektir, kantarda fark yaratır.” dedi.

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, “ Malkaralı üreticilerimize yönelik olarak bilgilendirme toplantısı yaptık. Birçok tohum firmasını Malkara’ya davet ederek çiftçilerimiz için bilgilendirme ve tanıtım toplantıları düzenliyoruz. Üreticilerimize tercih imkanı sunuyoruz. Çiftçilerimizi bilgilendirme amacıyla mahallelerde bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriyoruz. Üreticilerimize vermiş olduğumuz hizmetlerimiz ilerleyen günlerde de devam edecek.” dedi.

Syngenta Bölge Sorumlusu Serhat Altın Malkara’nın Trakya’da önemli bir ayçiçeği üretimi potansiyeline sahip olduğunu belirterek, “Malkara, Trakya’da önem verdiğimiz bir yer. Önemli derecede ayçiçeği potansiyeline sahip. İlerleyen yıllarda da yeni ürün çeşitlerimizle iddialı olmaya ve Malkaralı çiftçilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen sunumun ardından katılımcılara ikramda bulunuldu.(Serdar İşcan)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top