Tekirdağ, 17 Bin 318 Kişiye İş Ve Aş Sağlayarak İstihdam Seferberliği’nde Öne Çıktı

204 okunma

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.

“TEKİRDAĞ, ÜLKE EKONOMİSİNİN GELİŞMESİNDE AKTİF İLLER ARASINDA OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA KANITLAMIŞTIR”

Günay açıklamasında; “ ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganıyla başlatılan kampanyada ‘Burası Tekirdağ Burada İş Var’ diyerek İstihdam Seferberliği’ne Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere Tekirdağ İl ve İlçe Oda/Borsaları olarak yürüttüğümüz çalışmalarla katkı sunmaya devam ediyoruz. Diğer yandan tüm Türkiye’de Oda ve Borsalarımız kampanyanın yürütülmesinde önemli çalışmalarla programa destek olmaktadırlar. Tekirdağ ili 2019 Ocak Ayı döneminde 17 bin 318 kişiye istihdam sağlayarak, ülke ekonomimizin gelişmesinde aktif iller arasında olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

“ÜMİT EDİYORUM Kİ 2019 YILINDA DA TEKİRDAĞ, İSTİHDAMA KATKI SUNAN İLLER ARASINDAKİ YERİNİ KORUYACAKTIR”

2018 yılında Tekirdağ, istihdam seferberliğinde konulan hedefin %50 üzerinde bir istihdamla en çok destek veren illerden biri olmuştu. Ümit ediyorum ki 2019 yılında da Tekirdağ, istihdama katkı sunan iller arasındaki yerini koruyacaktır. Odamız üyelerini ve tüm iş insanlarımızı bu tarihi desteklerden faydalanmaya davet ediyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top