TEKİRDAĞ'DA 'NARKO-SOKAK' OPERASYONU

157 okunma

Tekirdağ'da polisin il genelinde yaptığı 'Narko-sokak' uygulamasında metruk bina, park ve bahçeler didik didik arandı, 10 kişi gözaltına alındı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye genelinde yapılan Narko- sokak uygulamasına Tekirdağ'da çok sayıda polis katıldı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Süleymanpaşa ve Çorlu ilçesinde bulunan farklı bölgelerde denetim yaptı. Uyuşturucu ticareti ve kullanımının yaygın olduğu değerlendirilen onlarca metruk bina, park ve bahçeler kontrol edilerek arandı.

Uygulama kapsamında 278 kişinin GBT sorgusu yapıldı, 20 araç kontrol edildi, aranan 3 kişi yakalandı. 10 kişi gözaltına alınırken, toz ve fişek halinde bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Mahalle sakinleri, ekiplerin denetimlerini memnuniyet verici bulduklarını ifade etti. Senelerdir aynı mahallede otruduğunu söyleyen Nilgün Kanat, “Eskiden bu binalara girip çıkanlar yüzünden çocuklarımızı sokağa salamıyorduk. Çok kötüydü buralar. Şimdi polisin bu çalışmaları bu durumu engelledi. Eskiden bakkala bile gitmeye korkuyorduk. Aslında bu binaların kaldırılması lazım” dedi.(dha)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top