TEKİRDAĞ'DA FIRTINA; EĞİTİM UÇUŞLARI İPTAL EDİLDİ

88 okunma

Tekirdağ'ın Çorlu ve Ergene ilçelerinde dün gece başlayan ve bugün de etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli rüzgar nedeniyle Çorlu Havaalanı'nda yapılması planlanan eğitim uçuşları iptal edildi.

Hava sıcaklığının en yüksek 4, en düşük 1 derece ölçüldüğü Çorlu ve Ergene'de, dün gece başlayan ve saatte 20 kilometre hızla esen fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Bugün de etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Çorlu Havaalanı'nda yapılması planlanan 14 okulun eğitim uçuşları iptal edildi. Fırtınanın etkili olduğu Ergene'ye bağlı Marmaracık Mahallesi'ndeki bazı ağaçlar ve aydınlatma direkleri devrilirken, Hükümet Konağı çatısının bir bölümü ise uçtu. Hasar gören çatının tamir edilmesi için çalışma başlatıldı. Çerkezköy ilçesinde de kaymakamlığın önünde bulunan meşe ağacı, fırtına nedeniyle devrildi. Ağaç, belediye ekiplerince yoldan kaldırıldı.

DENİZ ULAŞIMINDA AKSAMALAR OLDU

Marmara Denizi'nde sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren şiddetli poyraz, Tekirdağ'da deniz ulaşımında aksamalara neden oldu.

Marmara Denizi'nde sabah saatlerinden bu yana etkili olan poyraz, deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. Marmara Denizi'nde, hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle yerli ve yabancı bandıralı çok sayıda şilep ve tanker, rotaları Tekirdağ sahillerine çevrilerek demirlendi. Tekirdağ'dan Marmara Adası'na sefer yapan arabalı feribot seferleri de zaman zaman aksadı. Fırtına, balıkçıları da olumsuz etkilemeye devam ederken, çok sayıda balıkçı teknesi de denize açılamadı. 

Fırtına, sahil kesiminde bulunan esnafları da olumsuz etkiledi.  Birçok kafe, 3 metreye ulaşan dalgalar nedeniyle sular altında kalan sandalye ve masalarını topladı.(dha)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top