TEKİRDAĞ'DA IHLAMUR ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

153 okunma

Tekirdağ'da kırsal kalkınmayı sağlamak ve üreticiye destek olmak amacıyla düzenlenen Beyoğlu Ihlamur Şenliği'nin 10'uncusu bu yıl 1 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Şarköy Belediyesi, Beyoğlu Köyü Dayanışma ve Hizmet Derneği, Beyoğlu Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Beyoğlu Muhtarlığı'nın da destek verdiği 10. Beyoğlu Ihlamur Şenliği; halk oyunları gösterisi, ıhlamur ikramı, Ihlamur Ağası seçimi ve Beytullah Arabacı konseri ile renklenecek. Şenlikte ayrıca, Tıbbı ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Ayhan Ercan, odun dışı orman ürünleri hakkında söyleşi gerçekleştirecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tarımın Tekirdağ'ın en önemli vizyonları arasında yer aldığını belirterek "Tekirdağ tarım ve hayvancılıkta Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden biri. Birçok tarım ürününde olduğu gibi ıhlamurda da ülkenin önemli bir açığını kapatıyoruz.  1 Temmuz'da gerçekleşecek Ihlamur Şenliği ise sene boyunca bu alanda süren çalışmalarımızı, emeğimizi şenliğe dönüştüren bir gün olacak. Ben tüm vatandaşlarımızı Beyoğlu Ihlamur Şenliği'ne bekliyorum." dedi. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top