TEKİRDAĞ'DA KONUŞAN ÜNLÜ PSİKOLOG ÜSTÜN DÖKMEN; "TÜRKÇE DÜNYADA EN MÜZİKAL DİLDİR"

103 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen "Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim" adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi, Ünlü Psikolog, Yazar ve Televizyon Programcısı Prof. Dr. Üstün Dökmen'e Tekirdağlılar büyük ilgi gösterdi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, TESKİ Genel Müdürü İ. Feyzi Ünal ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansta konuşan Psikolog Prof. Dr. Üstün Dökmen, Türkçenin dünyada en müzikal dil olduğunu söyledi.  Dünya çapında büyük bir organizasyonla düzenlenen bir seminere katıldığını anlatan Dökmen, "Ben dünyanın en müzikal dilinin söyleniş açısından Farsça veya Fransızca olduğunu tahmin ediyordum. Ama öğrendim ki dünyanın en müzikal dili Türkçeymiş, en güzel kelimesi de yakamozmuş. Bu da beni çok şaşırttı. Ama bunu da çok kimse bilmiyor. Basında da fazla yer almadı" dedi.

Dilini ve toprağını kaybeden ülkelerin geleceğinin olmadığına dikkat çeken Dökmen, "Bir liderin mutlaka tarih bilgisi olması gerekir. Geçmişini bilmeyen geleceğine de yön veremez" diye konuştu.

İnsan enerjisinin sonu yoktur diyen Dökmen, "73 yaşında hasta olan bir tanıdığım vardı, internetten hastalığı ile ilgili bir konu araştırıyor zannetmiştim. Ama meğerse o arkadaş, o yaşta arabamı hangisiyle yenilesem diye bakıyormuş. O adam,  enerjisiyle hastalığını da yendi ve yeni arabasıyla da senelerce gezdi. Enerjisi bitmeyenler, hayata enerji ile bakanlar yılmaz, enerjisi bitenler de yılgın olurlar" dedi.

Çocuklu ailelere de çocukları ile ilgili öğütler veren Dökmen, "Çocuklarınızı meslek seçmeye zorlamayın. İyi veya kötü meslek yoktur, sadece kişiye göre meslek vardır. Çocuğa hayır demek, bazı konularda sınır koymak, ceza vermek çocuğunuzu sevmemek anlamına gelmez. Bazen bunlar da gereklidir" şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top