TEKİRDAĞ'DA SİVİL KIRSAL KALKINMA ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

93 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Kalkınma Vakfı ortaklığında Trakya Bölgesi'nde kırsal kalkınma ile ilgili olarak, kırsal turizm, kırsal çevre koruma ve geliştirme, kültür, kadın, gençlik vb. alanlarda faaliyet gösteren dernek, vakıf, kooperatif, çiftçi örgütleri, kırsal girişimciler ve kırsal kalkınmaya gönül vermiş kişilerin katılacağı bir çalıştay gerçekleştirilecek.

Türkiye Kalkınma Vakfı ortaklığında Süleymanpaşa ilçesindeki gerçekleştirilecek olan Sivil Kalkınma Platformu Trakya Bölgesi Çalıştayı'nda, tarımın önündeki engeller, sorunlarının çözümüne yönelik öneriler, bölge içerisindeki iyi uygulamaların bölge genelinde yaygınlaştırılması ile bölgede tarımsal kalkınma sürecinin hızlandırılması gibi konularda bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulacak. Çalıştayda ayrıca, kırsal kalkınma platformunun kuruluşuna yönelik tartışmalar yürütülecek ve bu platformun vizyonu, misyonu, ana faaliyetleri, yapısı ile çalışma yöntemleri belirlenecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Trakya Bölgesi'nin verimli tarım arazilerinin üzerinde bulunduğunu belirterek, "Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana kırsal kalkınma konusuna büyük önem verdik ve bu yönde birçok proje geliştirdik. İlk kez gerçekleştireceğimiz Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Trakya Bölgesi Çalıştayı ile bölgemizdeki çiftçi örgütleri, dernek ve vakıflarla karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı yapacağız. Ben, çalıştayın vatandaşlarımıza ve kentimize hayırlı olmasını temenni ediyorum," dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top