TEKİRDAĞ'IN KIYI VE PLAJLARINDA TEKNOLOJİ ODAKLI HİZMET BAŞLIYOR

130 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, büyük önem verdiği ve çalışmaları sonucunda Uluslararası Mavi Bayrak ödülü kazandırdığı kıyı ve plaj temizliği için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda çalışmaların daha kaliteli, ekonomik ve hızlı yapılabilmesi için yosun toplama makinesi'ni bünyesine kattı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerinde periyodik olarak yapılan plaj ve kıyı temizliğinin daha kaliteli, ekonomik ve hızlı yapılabilmesi için yosun toplama makinesini hizmete sundu. Özel bir şirket tarafından geliştirilerek, patenti alınan yosun temizleme makinesinin kullanımı ileriki günlerde Süleymanpaşa, Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerindeki tüm kıyı ve plajlarında gerçekleşecek.

TEKİRDAĞ'DA KIYI VE PLAJ TEMİZLİĞİNDE YENİ DÖNEM

Konu ile ilgili açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Deniz ve Kıyı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Tekirdağ'ın Türkiye'de Mavi Bayrak ödülüne sahip sayılı büyükşehirler arasında olduğunu belirterek, "Bünyemize kazandırdığımız Yosun Toplama Makinesi ile büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz kıyı ve plaj temizliği çalışmalarımızı insan gücünden tasarruf ederek ve teknolojik imkanları da kullanarak yürüteceğiz." denildi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top