TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN RESTORASYON ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI

110 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Miras Atölyesi projesi kapsamında Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile toplantı düzenlendi.

Tekirdağ'da var olan kültürel varlıklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin ile Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Müdürü Yusuf Şamiloğlu katıldı.

Toplantıda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Miras Atölyesi kapsamında Süleymanpaşa, Çerkezköy, Ergene, Saray ilçeleri ile Şarköy ilçesinin Gaziköy, Hoşköy ve Uçmakdere mahallerindeki tarihi ve kültürel varlıkların restorasyon, koruma amaçlı nazım ve uygulama çalışmaları görüşüldü.

"TEKİRDAĞ BİRÇOK MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPTI"

Toplantı sonrasında konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, Tekirdağ'ın çok önemli tarihi miraslara sahip olduğunu belirterek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Miras Atölyesi projesi kapsamında var olan tarihi ve kültürel mirasın gelecek kuşaklarla buluşturulmasının amaçlandığını söyledi. Başkan Albayrak ayrıca, "Tekirdağ Bizans ve Osmanlı Devleti döneminden bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Bu dönemden bize miras kalan yapıları yeniden gün yüzüne çıkarmak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır" şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top