TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MALKARA BELEDİYESİ’NDEN DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIM KARTI

471 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonrasında gelir düzeyi düşük olan ailelere yardım kartı verileceği açıklandı. Ailelerin gelir düzeylerine göre verilecek olan yardım kartına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi’nin yürüttüğü bu çalışmadan dolayı çok memnun kaldıklarını söyleyen Malkara Hacıevhat Romanlar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Özkır: “Bu çalışmaya katılım 3 günden beri devam ediyor. Gelir düzeyi düşük olan ailelere verilecek olan yardım kartı; Hacıevhat Mahallesi’ni, Erenler Semti’ni ve Gazibey Mahallesi’ni kapsayacak” dedi.

“BAKIM MAAŞI ALANLAR, SİGORTALI OLANLAR VE ÜÇ AYLIK MAAŞI ALANLAR FAYDALANAMAYACAK”

Başkan Özkır, yapılacak olan yardımla ilgili yaptığı açıklamada sözlerine şöyle devam etti: “Yardım kartından bakım maaşı alanlar, sigortalı olanlar ve üç aylık maaşı alanlar faydalanamayacak. Yapılacak olan yardımda ailelere verilecek sabit bir ücret yok. Verilecek olan ücretler aileden aileye farklılık gösterebilir. Ailelerin yaptığı bireysel başvurular incelendikten sonra gelir durumuna göre ücret belirlenecek.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ KADİR ALBAYRAK VE MALKARA BELEDİYE BAŞKANIMIZ ULAŞ YURDAKUL’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yardım çalışmasından faydalanacak olan ailelerin kimler olacağının yapılan başvuruların incelenmesinden sonra netlik kazanacağını dile getiren Başkan Özkır: “Böyle bir çalışmadan ve yapılacak olan yardımdan çok mutluyuz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul’a yaptıkları bu ortak çalışmadan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. (Ömür Çolak – Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top