TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN STANDI İLGİ ODAĞI OLDU

187 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İzmir'in şirin ilçesi Seferihisar'da Seferihisar Belediyesi tarafından sekizincisi düzenlenen "Yerel Tohumu Yaşatıyoruz" tohum Takas Şenliğine katıldı. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan başkanlığında ilçelerden gelen Kent Konseyi üyesi kadınlarının yer aldığı ekip Seferihisar'da Tekirdağ'ı en iyi şekilde temsil etti.

Türkiye'nin  birçok bölgesinden çeşitli illerin de yer aldığı Ürkmez Mahallesinde gerçekleştirilen Tohum Takas şenliğinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin standı İzmirli ve diğer katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Stanttaki buğday tohumları ve Ergene ilçesinin meşhur bozası da katılımcılar tarafından kısa sürede tüketildi.

Tohum Takas şenliklerinin önemine değinen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin de Tohum Takas Şenliği düzenlediğini bu yıl da 3 Mayıs tarihinde tekrar düzenleneceğini belirtti. Aslan " Tohum bir yaşam biçimi ve gelecektir" dedi.

Tekirdağ'da kırsal turizme yönelik büyük bir çalışma başlattıklarını anlatan Aslan Tekirdağ'ın  bir çok ilçesinde kırsal turizmi geliştirmek için kadınlarımızı harekete geçirdik ve her zaman onlara destek oluyoruz, aile bütçelerine de katkı sağlamalarını istiyoruz" diye konuştu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ev sahipliği  yaptığı ve çevre illerden milletvekillerinin de katıldığı Tohum Takas şenliğinde binlerce yerli tohum birbirleriyle takas edildi. (Haber Merkezi)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top