TEKİRDAĞ DENETİM GRUP MÜDÜRÜ ÇELİK’TEN MALKARA TSO’YA NEZAKET ZİYARETİ

194 okunma

Malkara eski Vergi Dairesi Müdürü ve şuanda Tekirdağ Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim Grup Müdürü Mustafa Çelik, Malkara Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret ederek ‘7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yapılandırılması’ ile ilgili Kanun kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Mustafa Çelik ziyarette yaptığı konuşmada; “Oda üyeleri ile onların iş ilişkisi içinde olduğu küçük veya büyük üreticileri de yakından ilgilendiren vergisel konularda her zaman yardımcı olmaya hazır olduklarını belirterek” “Vergisel konularda vergi mükellefimizin, halkımızın sorunu bizlerinde sorunudur. Çünkü bizler sizlerle bir nevi iş ortağıyız. Bizler bu ortaklığı işbirliğine dönüştürme gayretindeyiz. Ülkelerin kendi finansmanlarını sağlamak adına, yatırımları yapma adına ana unsur vergidir. Vergiden anlayışımız ise adil bir vergi sistemi ve herkesin kazancı oranında vergilendirilmesidir. Biz bu anlamda her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Tekirdağ Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim Grup Müdürü Mustafa Çelik sözlerine şöyle devam etti.  “"Tabi ki vergisini ödeyene % 5, matrah artırımı yapana % 15  indirim teşviki uygulanmakta ve yasal yükümlülüklerini yerine getiren mükelleflere 16 adet teşvik sunulmaktadır. Bu yasadan üreticinin, imalatçının, çiftçinin, esnafın, tüccarın yararlandırılması gerek. Burada her kesimi ilgilendiren bir yapılandırma durumu söz konusu. Özellikle peşin ödemelerde yüzde 90 a kadar faizlerin silinmesi söz konusu. Yapmamız gereken bu bağlamda konuyu üyelerinize duyurmanız ve 31.07.2018 tarihine kadar bu fırsattan yararlanmaları adına sizlerin de desteklerini bekliyoruz." Dedi.

Malkara TSO Başkanı Ümran Bilgin, Oda üyelerinin her türlü yasal sorumluluğunu yerine getirdiğini belirterek  "Üyelerimizin SGK, Vergi Daireleri ve diğer kurumlarla olan ilişkilerinde yaşadıkları mali sorunlara 7143 sayılı yapılandırma kanunu bu anlamda büyük fırsat. Söz konusu yasa kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı ve SGK ile kamu kurumlarına olan borçlara ilişkin yapılandırma imkanı tanınmış olup, ödeme güçlülüğünün önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Bizde bu yasanın yayınlanmasına müteakip hemen duyurularımızı yaptık. Gazete ilanları, sosyal medya iletişimi, SMS, ve benzeri tüm iletişim yolları ile İlgili kanunu anlattık ve tanıtmaya gayret ettik. İnşallah esnafımız, tacirimiz, sanayicimiz, üreticimiz, imalatçımız bu süreci çok iyi değerlendirerek bu kanunun fırsatlarından yararlanacaklarını umuyoruz" dedi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top