TEKİRDAĞ EKONOMİ GÜNLERİ TOPLANTISI YAPILDI

132 okunma

Vali Mehmet Ceylan başkanlığında, Tekirdağ ekonomik durumu ve potansiyeli ile Tekirdağ Sanayisi ve Ekonomisinin genel durumu, Marmara bölgesindeki ve Ülke durumun mercek altına alınarak gelecek vizyonunun değerlendirildiği “2018 yılı Tekirdağ Ekonomi Günleri Toplantısı” gerçekleştirildi.

Program Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal’ın sunumu ile başladı.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Fahrettin Akçal yaptığı sunumda, ilimizin sanayi durumunun ülkemizdeki ve bölgemizdeki yeri ilimiz sanayisinin sektörler ve alt sektörler itibarıyla genel durumu Tekirdağ Sanayisinin yüksek teknolojiye geçişiyle ilgili yürütülen çalışmalar ar-ge ve tasarım merkezlerinin durumu ve ekonomik veriler hakkında katılımcılara bilgi verdi.   

Programda konuşan Vali Ceylan; ‘İlimizdeki ekonomik potansiyeli değerlendirmek mevcut durumumuzu ve gelecek vizyonumuzu değerlendirmek için toplanmış bulunuyoruz Tekirdağ tarımın yanında istihdam ve ekonomi potansiyeli açısından sanayiye dayalı bir il bu açıdan İlimizde katma değeri yüksek ürünlerle bölgedeki potansiyeli arttırmamız gerekiyor. Ar-ge durumumuz iyi durumda fakat yeni çalışmalarla potansiyeli geliştirmemiz gerekiyor. Savunma, İlaç, Tekstil ve Teknoloji ürünleri için Valiliğimiz, Üniversitemiz, Sektör temsilcilerimiz, Ticaret ve Sanayi Odalarımız ile işbirliği yaparak çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Program katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

Programa Vali Mehmet Ceylan, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, Tic. Borsası Başkanı Osman Sarı, kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top