TEKİRDAĞ İL MÜDÜRLÜĞÜ, MERA ISLAH ÇALIŞMALARINA MALKARA’DA DEVAM ETTİ

173 okunma

İL MÜDÜRÜ SARIKOCA, TRAKTÖR KOLTUĞUNA GEÇEREK GÜBRE ATIMINI BAŞLATTI

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Malkara’nın Hasköy Mahallesi’nde mera alanında gübreleme etkinliği düzenledi.

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Sarıkoca yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“TARIMIN HER ALANINDA OLDUĞU GİBİ MERALARIMIZA DA GEREKEN DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Hayvancılık maliyetlerinin %70 'ini yem giderleri oluşturmaktadır. Bu giderleri düşürmek ve hayvancılığı daha karlı bir hale getirmek için kaliteli kaba yem üretimine yönelmeliyiz. Kaliteli kaba yem denildiğinde ise ilk akla gelen meralarımızdır. Üreticilerimizden, meralarına gereken özeni göstermelerini istiyoruz. Otlatma düzeni başta olmak üzere, meralarını uygun bir şekilde kullanmalarını ve korumalarını bekliyoruz. İl Müdürlüğü olarak, tarımın her alanında olduğu gibi meralarımıza da gereken desteği vermeye devam edeceğiz.”

İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca konuşmasına şöyle devam etti:

“BU DESTEĞİMİZİ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA DEVAM ETTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

“Mera ıslah çalışmalarımız halen 9 mahallemizde toplam 25.216 da devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında, gübreleme faaliyetlerinin yanı sıra, ot yapısı zayıf olan mera alanlarında tohumlama, karaçalı sorunu olan mera alanlarında ise çalı temizleme çalışmaları yürütüyoruz. Ayrıca Bakanlığımız tarafından hayvancılık ile uğraşan üreticilerimize, yem bitkisi ekilişine yönlendirmek ve desteklemek amacı ile son 4 yılda 11.410 Kg yonca tohumu ve 15.250 Kg italyan çimi tohumu hibe ettik. Üreticilerimizin konuya olan ilgilerinin sürekli artması sebebiyle bu desteğimizi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

İL MÜDÜRÜ SARIKOCA, TRAKTÖR KOLTUĞUNA GEÇEREK GÜBRE ATIMINI BAŞLATTI

Programımıza katılan Oda Başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve tarımının gelişmesine emek veren tüm katılımcılara teşekkürlerini ileten İl Müdürü Sarıkoca, konuşmasının ardından traktör koltuğuna geçerek gübre atımını başlattı ve üreticilerimize hayırlı olsun dileklerini iletti. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top