TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: “7/24 GÖREVE HAZIRIZ”

90 okunma

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü içinde bulunduğu kış mevsimi ile ilgili olarak il genelinde bir dizi sağlık tedbiri alındığını duyurdu.

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BU BAĞLAMDAKİ HEDEFLERİNİ ŞÖYLE SIRALADI:

“Ulaşım ve hava şartları yönünden elverişsiz olan yerleşim yerlerinde ikamet eden, doğum tarihleri yaklaşmış olan gebelerin sağlık tesislerimize nakledilerek misafir anne olarak ağırlanması ve doğumun hastane şartlarında güven içerisinde gerçekleşmesini sağlamak, Diyaliz hastaları gibi kronik hastalığı bulunan bireylerin sağlık kuruluşlarımıza ulaşımını sağlamak, Hasta, yaşlı ve bebek hastalarımızın güvenli bir şekilde hastanelerimize ulaşımını sağlamaktır.”

ARDINDAN HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİREBİLME NOKTASINDA ALINAN TEDBİRLERİN ŞUNLAR OLDUĞU AÇIKLANDI:

“Ambulanslarımızın kışlık bakımları yapılmış, motorun donma ihtimaline karşı gerekli önemler alınmıştır. Karlı ve buzlu yollarda kullanmak üzere, ambulanslarımızın lastik ebatlarına uygun ve yeterli sayıda zincir dağıtımı yapılmıştır. Çevre ilçelere de hizmet vermek üzere İlimizde en zorlu kış şartlarının yaşandığı Malkara ve Saray İlçelerimize birer adet kar paletli ambulans konuşlandırılmıştır. Bu kar paletli ambulanslarımız sayesinde başta diyaliz hastaları ve hamile bayanların sevkleri olmak üzere hastalarımızın ivedilikle en yakın sağlık kuruluşlarımıza ulaştırılması hedeflenmiştir.”

“KIŞ AYLARINDA DA 7/24 GÖREVE HAZIRIZ”

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü: “İl genelindeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde görev yapan 10’u hekim olmak üzere sağlık çalışanlarından oluşan 128 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) personeli, 2 adet 4x4 UMKE aracı ve 2 adet kar paletli ambulansı ile kış aylarında da 7/24 göreve hazırız” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top