TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ve TBMM BAŞKAN VEKİLİ MUSTAFA ŞENTOP MALKARA’DA MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

456 okunma

Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Mustafa Şentop Malkara’da muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Malkara Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programına, Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Mustafa Şentop, AKP İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, İl Tarım Müdürlüğü Vekili Burhan Alim, İlçe Tarım Müdürlüğü Vekili Barış Kasabalı, Tekirdağ DSİ Şube Müdürü Emre Karakaş, Orman İşletme Şefliği İbrahim Kartay, STK başkanları, Ticaret Odası Başkanı, İlçe Birlik Başkanları, AKP İl Başkan Yardımcıları Kaan Çelik ve Adnan Sungur, mahalle muhtarları ve basın mensupları katıldı.

“MİLLETVEKİLİM İLE TANIŞMAK, SORUNLARIMIZI AKTARMAK, ÇÖZÜMLER ÜRETMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

AKP İlçe Başkanı Gökhan Şentürk kahvaltı sonrasında yaptığı konuşmasında: “Öncelikle sayın TBMM Başkan Vekilim aynı zamanda saygıdeğer Tekirdağ Milletvekilim Mustafa Şentop’a hoş geldiniz diyorum. Burada Milletvekilim ile tanışmak, sorunlarımızı aktarmak, çözümler üretmek için bir araya geldik. Buraya gelen ve bu toplantıya katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın vekilime tekrardan ilçemize hoş geldin diyor ve sözü ona bırakıyorum” dedi.

“TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİ VE HESAPLARI HER ZAMAN KENDİ ŞAHSİ HESABINIZIN VE KENDİ ŞAHSİ HEDEFLERİNİZİN ÜZERİNDE OLMALIDIR”

Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Mustafa Şentop katıldığı kahvaltı programında: “Değerli İlçe Başkanım, İl Başkan Yardımcılarımız, Birlik Başkanlarımız ve değerli muhtarlarımız, kamu kurumlarımızın temsilcileri hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, hepimize afiyet olsun” dedi.

Kahvaltı programındaki konuşmasında gündemdeki sorunlar üzerinde de konuşana Milletvekili Mustafa Şentop sözlerine şöyle devam etti:

“Siyaset yapıyorsanız hangi partiden olursanız olun Türkiye’nin hedefleri ve hesapları her zaman kendi şahsi hesabınızın ve kendi şahsi hedeflerinizin üzerinde olmalıdır. Bunu aşamayan insanlar, koltuk sevdasını aşamayan kişiler yaptıkları siyaset ile ülkemize hiçbir şey katamazlar. Bu her parti için böyledir. Başkası kaybetsin diye siyaset yapılmaz, kazanmak için siyaset yapılır. Tüm siyasi partilerin bu doğrultuda hareket etmesi gerekmektedir. Bizler Türkiye’yi geliştirmek adına, ortaya çıkacak olan sıkıntılardan da korumak adına her türlü adımı atmaya hazırız. Türkiye’nin çıkarına olacak her türlü ilişkiyi kurmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 5 yıllık dönem içerisinde inşallah Türkiye’nin daha da güçlendiğini, milletiyle daha bir arada daha samimi ilişkilerin kurulduğu bir dönem olacak. Bu programı düzenleyen ve burada bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Şentop’un yaptığı konuşmasının ardından Muhtarlar söz aldı.

“ÇIKMAZA GİREN SULAMA GÖLETİ MESELEMİZ VAR”

Yerel sorunları dile getirmek için söz alan Teteköy Mahalle Muhtarı Nihat Can şunları söyledi:

“Sayın vekilim öncelikle ilçemize hoş geldiniz. Bizim çıkmaza giren sulama göleti meselemiz var. 1989 yılında köy hizmetleri göletin sondajını yaptı fakat köy hizmetleri kapanınca proje yarım kaldı. Bende bunun üzerine Ankara’ya gittim ve projenin dosyasını aldım. 2014 yılında Tekirdağ DSİ Bölge Müdürlüğüne teslim ettim. O dönemki bölge müdürümüze olanları anlattım. Bizler mağdur duruma düştük dedim. Bölge yetkililerinden mağduriyetimizin giderilmesini istedim. Fakat hiçbir gelişme olmadı. Bu yıl da bana Temmuz ayında ihalesi olacağı söylendi fakat kesin bilgi alamadım. Sizlerden de bu gölet sorununun çözülmesini ve hızlandırılmasını istiyorum.”

Milletvekili Şentop kendisine iletilen gölet sorununu dinledikten sonra Teteköy Mahalle muhtarına gölet ile ilgili proje çalışmaların devam ettiğini ve 2019 yılında çalışmalara başlanacağını dile getirdi.

“PROGRAMA KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

STK başkanları yerel sorunları dinleyen Milletvekili Şentop’a bir soruda Tekirdağ Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca’dan geldi. Başkan Toluca ‘dişi kuzu kesimi’ sorununu dile getirdi. İstek ve şikayetleri dinleyen Milletvekili Şentop gerekli notlarını alarak sorunlara en kısa sürede çözümler üretileceğini ve gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti. Konuşmaların ve görüş alışverişinin ardından Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Mustafa Şentop programa katılan herkese teşekkürlerini iletti. (Ömür Çolak – Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top