TEKİRDAĞ POLİSİNDEN, 'HUZURLU PARKLAR VE OKUL ÖNLERİ' UYGULAMASI

71 okunma

Tekirdağ'de polis, 'Huzurlu parklar ve okul önleri' uygulaması kapsamında okul önleri ve eğlence mekanlarında yaptığı denetimlerde 4 aranan kişi yakalandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü il merkezi ve ilçelerde 'Huzurlu parklar ve okul önleri' uygulaması gerçekleştirildi. Uygulama, vatandaşların dinlenebilmesi, spor yapabilmesi, çocukların arkadaşları ile hoşça vakit geçirip oyun oynayabilmesi, toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşüren kişilerin tespit edilip yakalanması, aranan şahısların ve araçların yakalanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yarını inşa edecek çocukların her türlü zararlı faktörden uzak tutulabilmesi ve huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri amacıyla gerçekleştirildi. 

Uygulama sonucunda, bin 104 şahıs, 94 park, 144 okul önü ve çevresi, 54 umuma açık yer, kontrol edildi ve 4 aranan şahıs yakalanırken 2 işyerine idari işlem uygulandı. Uygulamanın devamında,  172 araç  kontrol edilip, 1 servis aracına trafik yönünden işlem yapılarak, 1 araç trafikten men edildi. Denetimler sonucu idari ve trafik yönünden 11 araca toplam 2 bin 38 TL idari para cezası uygulandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, vatandaşları her türlü tehlikeden korumak ve huzurlu bir çevrede güvenle yaşamalarını sağlamak adına her türlü tedbirin kararlılıkla  devam edileceği vurgulandı.(dha)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top