TEKİRDAĞLI KADIN GÜREŞÇİLER TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

99 okunma

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Kadın Güreş Takımı sporcuların da katıldığı U23 Kadınlar Türkiye Şampiyonası Bursa'nın Mudanya İlçesinde düzenlendi. Tekirdağlı Güreşçi Cemile Birlik şampiyonadan gümüş madalya ile döndü.

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU VE GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

Bursa'nın Mudanya İlçesinde; “50-53-55-57-59-62-65-68-72-76” kilolarda 130 güreşçinin katılımıyla düzenlenen U23 Kadınlar Türkiye Şampiyonasında eleme ve yarı final müsabakalarına katılan ÇBSK Kadın Güreş Takımı sporcularından Cemile Birlik, 76 kilogramda rakibini yenerek Türkiye üçüncüsü oldu ve gümüş madalya kazandı.

BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETTİLER

Şampiyonada mücadele eden Kader Yıldız 55 kilogramda Türkiye beşincisi, Sultan Sivrihisar ise 62 kilogramda Türkiye altıncısı olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Elde edilen başarıdan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt: "Her zaman dediğimiz gibi... Sporun birçok dalında öncü bir belediyeyiz. Spora yaptığımız yatırımların karşılığını alıyor olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Türkiye Şampiyonasında Çorlu'muzu başarıyla temsil eden ve elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandıran kadın güreşçilerimizi ve değerli antrenörlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum." dedi. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top