TESKİ PERSONELİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

103 okunma

Sağlık Bakanlığının İlkyardım Yönetmeliği gereği TESKİ personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Temel İlkyardım Eğitimi verildi.

İlkyardım eğitimlerinin verilmesinin amacı; tüm kamu, özel kurum ve kuruluşlarında personel sayılarına göre ilkyardımcı bulundurulmasına bağlı olarak kazalara bağlı ölüm ve sakatlık riskinin azaltılması, temel sağlık bilgisinin arttırılması ve öğretilmesidir.

Gerçekleştirilen eğitimlerde, genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği, bilinç bozukluklarında, kanamalarda, şok ve göğüs ağrısında, yaralanmalarda, boğulmalarda, kırık, çıkık, burkulmalarda, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında, zehirlenmelerde, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, göz, kulak, buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım konuları uygulamalı olarak işlendi.

Temel İlkyardım Eğitimine yönelik verilen seminerler sonrasında sınavlarda başarılı olan katılımcılara Uluslararası geçerliliğe sahip İlkyardım Eğitimi Sertifikası verildi.

TESKİ Genel Müdürü Dr.İbrahim İçöz, riskli iş gruplarına giren çalışmalar yaptıklarını, bundan dolayı iş sağlığı ve güvenliğine özel önem verdiklerini ifade ederek, eğitim çalışmalarını düzenleyen Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı personeline teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top