TESKİ SÜLEYMANPAŞA PERSONELİNE EĞİTİM SERTİFİKALARI VERİLDİ

153 okunma

TESKİ personel eğitimlerine devam ediyor. TESKİ Süleymanpaşa Şube Müdürlüğü personeline yönelik “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Isıtma ve Sıhhi Tesisat” konulu eğitim düzenlendi. Eğitim Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği içinde yapıldı.

Toplam 40 saat olarak verilen eğitimlere katılan kursiyerlerin kurs bitirme sertifikaları, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından verildi. Sertifikaların verilme törenine TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcıları Dr.İbrahim İçöz, İ.Feyzi Ünal, Yönetim Kurulu Üyesi A.Soner Ergin ve TESKİ personeli katıldı.

Eğitimi düzenleyen birimin sorumlusu olan Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Vahit Doğan, toplam 40 saatlik eğitimin 16 saatinin iş sağlığı ve güvenliği konularını içerdiğini, 24 saatinin de sıhhi tesisat konularını içerdiğini bildirdi. Toplamda 67 adet personelin eğitime katıldığı ve bu sayede çalışma kalitesinin daha da arttığını ifade etti.

Altyapı İşlerinde Bilgi ve Beceri Çok Önemlidir

Törende konuşan Genel Müdür Başa; “TESKİ kurulduğundan beri büyümeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar taşeron şirketler üzerinden personel çalıştırdık. Artık personelimiz kendi bünyemizde kurulan kamu şirketi üzerinden hizmet vermektedir. Yaptığımız işler gereği tüm personelimiz iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymak zorundadır. Bunun için zaman zaman eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimler sayesinde hem bilgimiz, hem deneyimimiz artıyor. Bu eğitimleri tüm ilçelerimizdeki personelimize yönelik yapıyoruz. Şu anda eğitime katılan 67 adet personelimizin kurs bitirme sertifikalarını takdim ediyoruz. Altyapı işlerinde bilgi ve beceri çok önemli. Bizim işlerimiz ustalık gerektiren işlerdir. Zor şartlarda çalışıyoruz. Kurum olarak iş sağlığı ve güvenliği noktasında çok iyi bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum. Eğitimi düzenleyen Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına ve Süleymanpaşa Şube Müdürlüğüne teşekkür ederim. Ayrıca TESKİ’ye her zaman destek olan Başkan Albayrak’a şükranlarımı sunarım.” dedi.

TESKİ Türkiye Genelinde Önemli Su ve Kanalizasyon İdareleri Arasında

Törende konuşan Başkan Albayrak; “TESKİ bugüne kadar geldiği konum gereği Türkiye genelinde oldukça önemli su ve kanalizasyon idareleri arasındadır. Bu başarı TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa ve tüm TESKİ emekçileri sayesindedir. Taşeron personel sıfatınızın kalkması ve artık doğrudan TESKİ çatısı altında hizmet veriyor oluşunuzdan dolayı tüm personeli tebrik ederim. Biz her zaman personelimize değer veriyoruz.

Alacağınız sertifika kapsamında sizlere verilen eğitimler oldukça önemlidir. Biri iş sağlığı ve güvenliği diğeri sıhhi tesisat eğitimi. Doğrudan çalışma alanımızı ilgilendiriyor. Alınan eğitimler sizlere ömrünüz boyunca fayda sağlayacaktır. Böylece işinizi hem güven içinde yapacaksınız hem de özel hayatınızda faydasını göreceksiniz. Hayırlı olmasını ve işlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından eğitime katılarak sertifika almaya hak kazanan personele, Başkan Albayrak ve Genel Müdür Başa tarafından sertifikaları verildi. Son olarak verilecek olan sertifika; kısa bir süre önce menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Süleymanpaşa Şube Müdürlüğü personeli Onur Konuş’a aitti. Bu sebeple aramızda olamayışından dolayı üzüntülerini dile getiren Genel Müdür Başa, vefat eden Onur Konuş için herkesi bir Fatiha okumaya davet etti. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top